Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool ADG 952 AVX - uszkodzona pompa odprowadzająca

03 Maj 2020 09:14 306 11
  • Poziom 9  
    Witam

Po walce ze zmywarką wreszcie ją uruchomiłem, a winna była pompa odprowadzająca wodę, ponieważ blokowała się. Jednak parę dni temu znów stanęła i programator przestał działać.

Myślę, że znów pompa więc wymontowałem ją i znów woda w pojemniku z magnesem. Czy ktoś wie czy można zakleić żeby woda się nie dostawała do pojemnika z magnesem. Albo gdzie dostać zamiennik takiej pompy. Sprawdzałem w necie, ale są tam inne niż moja. Wszystkie mają dwa wyprowadzenia, a moja ma cztery i do trzech jest podłączona. Zamieszczam fotki pompy.
    Whirlpool ADG 952 AVX - uszkodzona pompa odprowadzającaIMG_202005...084808.jpg Download (2.16 MB) Whirlpool ADG 952 AVX - uszkodzona pompa odprowadzającaIMG_202005...085811.jpg Download (2.5 MB) Whirlpool ADG 952 AVX - uszkodzona pompa odprowadzającaIMG_202005...085847.jpg Download (2.4 MB)
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 13  
    To że ma dwa wyprowadzenia nie stanowi problemu. Twoja też ma dwa wyprowadzenia tylko ma podwójne zmostkowane styki. Na tą parę przewodów co wchodzi na podwójny zestyk zaprasuj nową nasadkę konektorową i po problemie.
  • Specjalista AGD
    dinopd napisał:
    Czy ktoś wie czy można zakleić żeby woda się nie dostawała do pojemnika z magnesem.

To nie problem dostającej się wody. Ta pompa nadaje się na śmietnik, a Ty musisz zakupić nową.
    Podał byś numery serwisowe urządzenia, to można by coś więcej podpowiedzieć w kwestii
    dinopd napisał:
    gdzie dostać zamiennik takiej pompy
    dinopd napisał:
    gdzie dostać zamiennik takiej pompy

Modelu zmywarki też nie podałeś prawidłowo, a numer serwisowy będzie miał 12 cyfr i będzie się zaczynał 8511xxxxxxxx
  • Poziom 9  
    Zmywarka ADG 952 AVX z odzysku gdy wpisywałem numer 1737222185 wyświetlało mi chyba jakieś strony holenderskie z taka pompą.
    Innych numerów jak na zdjęciu nie mam.

Co do wody to za pierwszym razem wyczyściłem ja i po uruchomieniu na krótko działała przez około 10 myć potem znów stanęła.

Teraz chciałbym uszczelnić aby przynajmniej pochodziła do momentu zamówienia nowej
  • Specjalista AGD
    No, teraz z modelem jest lepiej, ale te numery co podałeś można wyrzucić w kosz, jak wygląda numer serwisowy już Ci podałem i na podstawie takowego można rozmawiać.

Uszczelniać mozesz sobie ile dusza zapragnie, już Ci pisałem, że nie w tym lezy problem, że pompa nie pracuje, ale jak chcesz, uszczelniaj ile wejdzie, ale ta pompa i tak nie dotrwa zakupu nowej, chyba, ze głupim fartem.
  • Poziom 9  
    Nie mam innych numerów bo nie mam też instrukcji.

A pompa pracuje podłączona na krótko. Myślałem po prostu o sklejeniu tego szarego krążka z obudową żeby woda nie mogła się dostać głębiej.
  • Specjalista AGD
    Instrukcja nic tu nie da, numer serwisowy musi być na urządzeniu.

Po raz trzeci i ostatni Ci powtórzę, możesz sobie uszczelniać tą pompę do woli, ale nic Ci to nie da, bo nie w tym jest problem.

• Specjalista AGD
    dinopd napisał:
    Nie mam innych numerów bo nie mam też instrukcji.

Jak otworzysz drzwi zmywarki to z prawej strony na ich brzegu powinna być naklejka a na niej numer produktu.
  • Poziom 9  
    Witam

Dzisiaj zamontowałem nową pompę, ale nagle zauważyłem zwarcie na pływaku wody w zmywarce. Wyłącznik do wymiany. Moje pytanie czy wężyk z płaszcza wodnego ma być podłączony do tegoż pływaka czy tylko obok jako odpływ namiaru wody.
  • Poziom 9  
    Na dzień dzisiejszy można powiedzieć że zmywarka pracuje i nie wykazuje żadnych problemów.

Przyczyną niesprawności była uszkodzona pompa odpływowa.

Podany na forum zamiennik pasował.

Dodano po 35 [sekundy]:

Wymiana pompy odpływowej