Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] VW Polo 1.9SDI Variant - Schemat elektryczny kostki immo

Badzerotti 03 May 2020 10:53 1581 26
e-mierniki
    Badzerotti
    Level 3  
    Witam , chce zastosować emulator do immobilisera tyle że nie mogę znaleźć nigdzie schematu 8 pinowej kostki , chciałem wstawić zdjęcie tej kostki ale jestem zbyt świeży użytkownik...
    Volkswagen polo variant 2000r 6n1 1.9sdi
    Kostka osiem pinów

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • e-mierniki
    Badzerotti
    Level 3  
    Tylko ja nie chcę ukraść samochodu... Jak niezgodne z regulaminem to zamykajcie. Lecz nadal proszę o pomoc . Napiszę to tak: proszę o schemat elektryczny do tego polo
    łukaszx1
    Level 11  
    łukaszx1 wrote:
    Badzerotti wrote:
    Tylko ja nie chcę ukraść samochodu... Jak niezgodne z regulaminem to zamykajcie. Lecz nadal proszę o pomoc . Napiszę to tak: proszę o schemat elektryczny do tego polo

znajmość okablowania puszki immo pomaga w naprawie nie da się samą znajomością pinautu wyłączyć immo nie rozumiem obostrzeń moderatora
  • e-mierniki
    Badzerotti
    Level 3  
    Tamto zdjęcie też mnie nie ratuje bo u mnie jest inaczej na szczęście już mogę wstawiać zdjęcia więc zobrazuje to.
    VW Polo 1.9SDI Variant - Schemat elektryczny kostki immo
    miroslaw wielki
    Conditionally unlocked
    Co to za kostka? MAm przed oczami schematy daschboard i engine i cos podpowiem

Dodano po 7 [minuty]:

Podaj kolory a podam ci pinout gdzie sa wsadzone. Widze zielono czarny to jest prawdopodobnie 7 ka w obd.Mam jeszcze zielono biłay na schemacie i wchodzi w zegary 25 pin i czarno zielony wchodzi w 45 pin ecu silnika. Jaki kod silnika jest? To jest ze schematu AEY
    Badzerotti
    Level 3  
    Tak zgadza się jest box i właśnie ta kostka w box wchodzi.

ECU

Całe immo wygląda tak (zdjęcie z internetu)
    łukaszx1
    Level 11  
    miroslaw wielki wrote:
    Ze schematu wynika ze immo jest immobox. obd leci przez immo do silnika a do zegarów bezposrednio. Sterownik EDC 15V mam na schemacie.

sprawdz miernikiem pin 16 w ECU czy jest ciągłośc do kostki jak jest to dajesz na emulator + 12 po stacyjce z tej kostki i masa linia iimo do kline pin 16 ecu linie W taki sam kolor zwierasz żeby była diagnoca po złączu i tutaj myk jak masz jednoczesnie podłączony jakiś VW Polo 1.9SDI Variant - Schemat elektryczny kostki immo vag com do złacza to emulator nie zadziała najpierw zapłon potem tester w złącze tak na przyszłość
    Badzerotti
    Level 3  
    Patrząc na to zdjęcie i licząc piny góra - 1,3,5,7,9 dół - 2,4,6,8,10

(nr) (kolor)
    3 zielono-czerwony
    7 szaro-niebieski
    8 Zielono-brązowy
    9 Brązowy
    10 Czerwony
    Badzerotti
    Level 3  
    łukaszx1 wrote:
    miroslaw wielki wrote:
    Ze schematu wynika ze immo jest immobox. obd leci przez immo do silnika a do zegarów bezposrednio. Sterownik EDC 15V mam na schemacie.

sprawdz miernikiem pin 16 w ECU czy jest ciągłośc do kostki jak jest to dajesz na emulator + 12 po stacyjce z tej kostki i masa linia iimo do kline pin 16 ecu linie W taki sam kolor zwierasz żeby była diagnoca po złączu i tutaj myk jak masz jednoczesnie podłączony jakiś VW Polo 1.9SDI Variant - Schemat elektryczny kostki immo vag com do złacza to emulator nie zadziała najpierw zapłon potem tester w złącze tak na przyszłość

Właśnie ktoś mi coś mówił że jak nie przy tej kostce to trzeba będzie gdzieś w ECU się wlutowac ale ja nie wiem. A dziś już nie sprawdzę raczej jutro wieczorem
  • Helpful post
    łukaszx1
    Level 11  
    Badzerotti wrote:

(nr) (kolor)
    3 zielono-czerwony
    7 szaro-niebieski
    8 Zielono-brązowy
    9 Brązowy
    10 Czerwony

znajdź +12 V po stacyjce
    i mase żarówką nie miernikiem na tej kostce zasil tymi pinami emulator wszyskie pozostałe + i - zaizoluj do reszty gdzie niema ww potencjału przykładaj linie immo z emulator jak nie zadziała to otwórz sterownik wlutuj emulator do środka na 100 zadziała

Dodano po 7 [minuty]:

miroslaw wielki wrote:
    A czy w nim nie można wylaczyc immo vcds em?

zależy jaki rodzaj eeprom i czy dobry fejs i czy na write nie uwali wsadu
  • Helpful post
    coperfild
    Level 35  
    Immobiliser ( immo box ) VAG : VALEO - IMMO3
    6X0 953 257
    1 : CAN Low
    2 : CAN High
    3 : +12V ( terminal 15 )
    7 : W Line
    8 : K Line
    9 : GND ( terminal 31 )
    10 : +12V ( terminal 30 )
    Wywalasz puszkę łączysz 7 z 8 żeby była diagnoza, potem wsad w sterowniku na off.
    łukaszx1
    Level 11  
    coperfild wrote:
    6X0 953 257
    Wywalasz puszkę łączysz 7 z 8 żeby była diagnoza, potem wsad w sterowniku na off.

emulatory na linie K do strach vagów nie wymagają zmainy w eeprom , a zmina w eeprom czyli wyłącznie programowe immo pozbawia konieczno ści stosowania emulacji
    Badzerotti
    Level 3  
    łukaszx1 wrote:
    coperfild wrote:
    6X0 953 257

zyli
    emulatory na linie K do strach vagów nie wymagają zmainy w eeprom , a zmina w eeprom czyli wyłącznie programowe immo pozbawia konieczno ści stosowania emulacji

Jutro spróbuję według tego schematu połączyć emulator. Czyli jak ta moja kostka nie ma pinów CAN to emulator powinnien dać radę? Bo rozumiem ze jak byłby z CAN to wtedy trzeba usuwać komputerem?
    coperfild
    Level 35  
    Tak patrzę na ten sterownik silnika slabe zdjęcie, ale to chyba jeszcze stara pompa na linkę wystarczy wymienić zawór gaszący w pompie.
    Badzerotti
    Level 3  
    Silnik odpalił po podłączeniu według schematu ale gdy po raz drugi chciałem odpalić znowu gaśnie

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

łukaszx1 wrote:
    Badzerotti wrote:

(nr) (kolor)
    3 zielono-czerwony
    7 szaro-niebieski
    8 Zielono-brązowy
    9 Brązowy
    10 Czerwony

znajdź +12 V po stacyjce
    i mase żarówką nie miernikiem na tej kostce zasil tymi pinami emulator wszyskie pozostałe + i - zaizoluj do reszty gdzie niema ww potencjału przykładaj linie immo z emulator jak nie zadziała to otwórz sterownik wlutuj emulator do środka na 100 zadziała

Dodano po 7 [minuty]:

miroslaw wielki wrote:

Czy to w ten sterownik mam wlutowac? I w którym miejscu (tzn w którym miejscu na płytce? Czy połączeniach pinów z płytką czy od dołu? Pytam bo akurat tu zielony jestem i się uczę :) )

Heh nie doczytałem że tą puszkę trzeba wywalić ,także po jej wywaleniu samochód pali za każdym razem. Emulator działa .do zamknięcia dziękuję wszystkim za pomoc
    Pozdrawiam
    Badzerotti
    Level 3  
    Silnik odpalił po podłączeniu według schematu ale gdy po raz drugi chciałem odpalić znowu gaśnie

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

łukaszx1 wrote:
    Badzerotti wrote:

(nr) (kolor)
    3 zielono-czerwony
    7 szaro-niebieski
    8 Zielono-brązowy
    9 Brązowy
    10 Czerwony

znajdź +12 V po stacyjce

Dodano po 7 [minuty]:

miroslaw wielki wrote:

Czy to w ten sterownik mam wlutowac? I w którym miejscu (tzn w którym miejscu na płytce? Czy połączeniach pinów z płytką czy od dołu? Pytam bo akurat tu zielony jestem i się uczę :) )

Heh nie doczytałem że tą puszkę trzeba wywalić ,także po jej wywaleniu samochód pali za każdym razem. Emulator działa .do zamknięcia dziękuję wszystkim za pomoc
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Schemat imoboxa pomógł