Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ustawić regulator obrotów w Schwarzbau model:DG51SE-200 ?

kriso222 03 May 2020 18:37 1515 1
    kriso222
    Level 9  
    Schwarzbau model:DG51SE-200, model silnika DG1P70F-B 4,3kW (200cc) Obroty robocze silnika 2800 min.Kosiarka z automatyczną stabilizacją obrotów, podczas koszenia poluzowała się śrubka jak na zdjęciu. Skręciłem sam, zostawiłem na tym luz jakieś 3-4 mm, ale obroty są za wysokie. Przy gaźniku nic nie kręciłem, nie falują obroty, pali od szarpnięcia. Mam wrażenie jakby teraz sama nie regulowała sobie obrotów. Czy luz mam za duży?
    Jak ustawić regulator obrotów w Schwarzbau model:DG51SE-200 ?

Dodano po 4 [godziny] 42 [minuty]:

"Ośkę ustawiamy obrotem maksymalnie w kierunku przeciwnie do wskazówek zegara i tak ją trzymając montujemy (ustawiamy) dźwignię regulatora aby przepustnica była otwarta. Przesuwanie dźwigni regulatora powoduje przymykanie przepustnicy.
    Przeciwdziała temu sprężynka, a że regulator jest odśrodkowy, to zwiększenie naciągu zmusza silnik do pracy na wyższych obrotach aby regulator mógł pokonać jej opór"
    neo cambell
    Level 18  
    204/5000
    co rozwiązujesz
    Nie widziałem wyraźnego pytania na temat tego, na co potrzebujesz porady ...
    jeśli chcesz ustawić jałowy, nie jest tam ustawiony, ale na gaźniku. Obrót śruby nie jest mierzony w milimetrach, ale w prędkości śruby.