Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WVG30441EU/03 - Pralko-suszarka buczy podczas suszenia

03 Maj 2020 15:15 312 7
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

Moja pralko-suszarka Bosch WVG30441EU/03 po około 3 latach używania zaczęła buczeć podczas programu suszenia (podczas prania jest ok). Dźwięk jest niski i moduluje - raz ciszej, raz głośniej i płynnie się zmienia w ciągu 5-10 sekund. Trochę przypomina to odgłos małego samolotu śmigłowego, gdy się zbliża i oddala :)

Samo suszenie jest ok - trwa tyle co wcześniej i ubrania są suche.

Można coś z tym zrobić?

Pozdrawiam,

Konrad
  • Specjalista AGD
    Można, ale trzeba ustalić skąd pochodzi dźwięk. Proponował bym się przyjrzeć turbinie pompy powietrza.
  • Poziom 2  
    Dzięki bardzo, sprawdzę. Można gdzieś znaleźć zdjęcie tej części, żebym wiedział, czego szukać?
  • Specjalista AGD
    Szukaj silniczka pod górną pokrywą.
  • Poziom 2  
    Bosch WVG30441EU/03 - Pralko-suszarka buczy podczas suszenia

Dobry wieczór,

Faktycznie, namierzyłem, że buczenie pochodzi z części, której zdjęcie załączam wyżej. Przeczyściłem otwory odkurzaczem i dokręciłem wszystkie śruby w pobliżu. Buczenie znacznie się zmniejszyło, ale jeszcze trochę jest (raz ciszej, raz głośniej).

Odkręciłem też te 3 śruby, które na zdjęciu zaznaczyłem strzałkami. Chciałem wyjąć wał, żeby i jego dokładnie wyczyścić. Ale przy wyjmowaniu poczułem opór, więc nie siłowałem się i skręciłem wszystko ponownie.

Czy da się zrobić coś jeszcze, aby buczenie zmniejszyć jeszcze bardziej?

Pozdrawiam,

Konrad
  • Specjalista AGD
    Pozostaje wyjęcie silnika, rozebranie go i próba czyszczenia. Jeśli nie pomoże układ silnika do wymiany.
  • Poziom 2  
    Dzięki. A można gdzieś znaleźć instrukcję, jak rozebrać ten silnik? Nie chcę tego robić na czuja.
  • Specjalista AGD
    Raczej takiej instrukcji nie uświadczysz, trzeba polegać na sobie.