Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B 1.2 i - problemy na gazie

02 Paź 2005 20:58 1960 9
  • Poziom 18  
    witam.
    niedawno tj. 3 tygodnie temu zamontowałem instalację gazową w autoryzowanym zakładzie montażu.Mimo już 2 regulacji w tymże warsztacie nadal czuję gaz w środku auta (często na czerwonym świetle na skrzyż) oraz drugi mankament za duże spalanie- około 10 litrów gazu na 100km.Znajomy w tym samym modelu auta ma spalanie 7/100km .
    Instalacja firmy ZAVOLI .Jutro jadę do tegoż warsztatu ale gość pewnie znowu coś ściemni ,niby podreguluje i nic.....Pomóżcie i podpowiedzcie co to może być żebym wiedział czego się domagać od montażysty.Dzięki z góry
  • Poziom 27  
    Niech jeszcze sprawdzi szczelność połączeń, bo jak tak dużo wychodzi to może sie gdzieś ulatnia
  • Poziom 18  
    Mialem to samo w renault 19 i tez w instalce Zavoli coregas 400, okazalo sie ze mieszanka jest za bogata po przykreceniu przestalo smierdziec.
  • Poziom 19  
    Autoryzowany warsztat raczej nie powinien wypuscic auta z nieszczelna instalacja. Natomiast mogli za duzo dokotlowac gazu ( chociaz niby to dobiera komp gazowy) - za wysokie cisnienie w reduktorze.
    Zapach gazu w samochodzie moze brac sie z nieszczelnosci ukladu wydechowego - na niego tez nalezy zwrocic szczegolna uwage, nawet nieszczelnosc przed sonda juz wiele naburaczy jezeli chodzi o spalanie...
  • Poziom 13  
    Jedź do nich i naciskaj! Wkońcu zapłaciłeś za ta instalacje i masz gwarancje!
  • Poziom 24  
    W mojej corsie B 1,4 X14SZ również założono gaz-auto jeździ ok, ale spalanie jest tragiczne: 9,3l/100km w trasie. Pojechałem z reklamacją, a gostkowie stwierdzili, że sonda słabo pracuje. Wymieniłem świece, podstawię sondę z innej corsy i będę testował. Zakładam, że w tym silniku jest sonda jednoprzewodowa o zakresie napięcia do 1V.
    Zastanawiałem się, czy nie wstawić przed silniczkiem krokowym regulatora na śrubkę-co o tym myślicie?
    Pozdr.
  • Poziom 19  
    Sonda moze czasami zle pracowac a ECU tego nie wykryje, slyszalem o takich przypadkach.
    Register powiadasz hmmm... ;-) jestem przeciwnikiem takich praktyk. Troszke zaoszczedzisz, ale odbije sie to na silniku . Wybor nalezy do ciebie.
    9,3 litra na trasie przy silniku 1,4 to stawial bym na normalke. Mi kiedys 1,5 tez palil 9 i to minimalnie ile udalos sie zaoszczedzic
  • Poziom 18  
    byłem u gazownika....robił przegląd instalacji,cośtam niby podregulował na kompie .kazał wyczyścić silnik od wolnych obrotów gdyż ponoć sie zawiesza oraz wymienić kable wysokiego i swiece.Co do zapachu gazu który czułem w aucie toniby nieszczelność układu wydechowego .Posprawdzam i powymieniam co mogę i dam znać.dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 2  
    Co do spalania to w mojej cosiarce 1.2 po mieście to spokojnie łyka 10 litrów, cóż chcieć od takiego silnika co ma 45KM i żeby coś wyprzedzić cza sie nieźle napocić. Poza tym Corsa !.2 w mieście pali 8 litrów benzyny, a jak wiadomo spalanie gazu jest ciut większe. Natomiast ze spalania w trasie jestem zadowolony bo wychodzi około 7 - 7,5 litra gazu przy prędkościach miedzy 80 a 100 km/h. A zapach gazu w samochodzie.. no cóż... cza sie przyzwyczaić... no chyba, że bardzo śmierdzi to pozostaje już tylko serwis.
  • Poziom 18  
    byłem u gazownika od ostatniego postu kilka razy .struga idiote i taki w sumie jest :-) po zapoznaniu się z tematem stwierdzam : żle zamontowaną instalację z dziadowatym sterownikiem mini lecho lambda. sterownik nie był wogóle podpiety, również nie podpięto się pod czujnik TPS nie mówiąc już o switch'ach które się ustawia w zależności od rodzaju sondy Lambda .
    nie polecam nikomu takiej elektroniki . u mnie złodzieje zablokowali krokowy i ściemniali regulując registrem na wężu . ustawili spalanie na analizatorze .stwierdzili że jest ok .... i jest 12-13l/100 km :-) fachowcy ....
    od kiedy ustawiłem switch'e na sterowniku lampka check engine nie zapaliła się już .
    byłem u innego gazownika i roześmiał się jak zobaczył tą prowizorkę .we wtorek jadę po zwrot kasy lub wymianę centralki sterującej .
    uważajcie na elektronikę firmy lecho !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    to złom totalny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!