Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Canbus" w radiu, co to jest

sylwiodam 04 May 2020 15:25 22503 27
    sylwiodam
    Level 9  
    Witam mam radio z Androidem9 nie działają niektóre funkcje na wyswietlaczu. Sprzedawca kazał zrobic restart ale nic nie pomogło potem kazał mi w opcji w ustawieniach, prawdopodobnie będzie znajdować się w sekcji ustawień canbusa jako "air condition". Co to jest ten canbus. Jakas aplikacja chyba ale w radiu u mnie nie ma. Czy aktualizowac androida na nowszy czy akurat to nie ma znaczenia. Jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam
    madamsz1
    Level 38  
    CAN BUS - Szyna komunikacyjna w samochodach:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Controller_Area_Network

Podaj rodzaj radia może ktoś coś będzie wiedział więcej.

Dodano po 2 [minuty]:

A i może jeszcze samochód w jakim to radio ma chodzić, może trzeba to połączyć z autem (jak radio dedykowane)
    madamsz1
    Level 38  
    Czyli radio dedykowane do konkretnego modelu samochodu. W opisie jest "Opcja współpracy z OBD" i teraz konia z rzędem temu kto zgadnie czy jest czy nie :), ale musisz poszukać w ustawieniach radia, jakie są dostępne opcje ustawień i czy można coś wybrać do współpracy z samochodem. No i rozumiem że montujesz go do Hondy jak w opisie sprzedawcy :)
    adam_1991r
    Level 27  
    Canbus w tym przypadku to dodatkowe urządzenie podłączane do radia z tyłu. W opisie Twojej aukcji niestety nic o nim nie pisze. Zobacz droższe modele i tam dodają CANBUSA. Jak go będziesz miał to będzie wszystko działać. Współpraca z OBD odbywa się za pomocą interfejsu OBD Bluetooth który też trzeba dokupić. Wtedy mamy w radiu podstawowe parametry samochodu, kasowanie błędów itp.
    bassic
    Level 10  
    Panowie mam problem, kupiłem chińskie radio z wbudowanym canem do caddy 2013r. I sprawa ma się tak, że to radio się odpala na chwilę po kluczyku, działa pare sekund i się wyłącza...

Miał ktoś może taki przypadek?
    Audiopol serwis1
    Level 12  
    Wklej zdjęcie stacji oraz tego canboxa.
    milejow
    Level 43  
    W tej stacji do Accorda 7 nie ma żadnego modułu CAN,jeśli stacja jest rzeczywiście kompatybilna z tym modelem to powinna mieć obsługę klimy na panelu dotykowym,podobnie jak oryginalna jednostka z navi,Właśnie klima jest sterowana z poziomu radia poprzez szynę B-CAN,odbywa się to poprzez dotykowy ekran i standardowy panel obsługi klimy z przyciskami na konsoli
    60jarek
    Level 25  
    Bez tego nic nie zrobisz.
    Poczytaj moje tematy o radiu Chińskim SU tam wszystko napisane.

Dodano po 8 [minuty]:

Zacznij od tego czy masz kabelki z radia Can L i CanH do komunikacji Can.
    W moim po prostu był brak tych kabelków tylko soft w radiu wgrany.
    W tych moich tematach opisałem podłączenie od a-z (chyba wszystko podane na tacy).
    Ten moduł tłumaczy po linii Can radio na Androidzie z sterownikiem auta.

Dodano po 7 [minuty]:

Jak się kupuje radio to trzeba sprawdzić czy ma sterowanie po Can a jak ma to czy jest w komplecie z adapterem can-bus.
    To jedyny moduł działający z Chińskimi radiami na Androidzie jaki znam poza dedykowanymi w komplecie z radiem.

Sterowanie KEY też opisane.

Dodano po 7 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3626934.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3648651.html
    Od zasady działania zasilania radia chińskiego po Can

Dodano po 5 [minuty]:

Chcesz mieć DAB+ w Chińskim radiu z androidem to zamów coś takiego jak w temacie poniżej.
    Ten zestaw zamówiłem no i temat rozpocząłem trochę to potrwa.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3713826.html

Dodano po 27 [minuty]:

W Androidzie 8,1 ustawienia fabryczne /wpisać kod / ustawić sterowanie Can o ile radio takowe posiada i adapter can-bus musi być.

A tak wygląda adapter Can-bus do radia hondy np.
    60jarek
    Level 25  
    1. Sprawdzamy czy nasze auto ma wyprowadzone w złączu do radia sygnały sterowania Can.
    2. Szukamy na rynku najlepiej zamiennika oryginału radia z adapterem can-bus Chińczyka z androidem. (komplet z kablami i can-bus dedykowane).
    3. Montujemy radio wszystkie wtyczki powinny pasować. Tu nie kombinujemy skoro kupiliśmy radio dedykowane coś nie tak odsyłamy.
    4 Ustawiamy w menu radia komunikacje Can (w razie potrzeby dokonujemy zmian w sterowniku auta komputera mało prawdopodobne że taka potrzeba będzie).

Adapter can bus służy do poprawnej komunikacji radia (taki tłumacz sygnałów)z komputerem auta. W tym przypadku radia chińskiego na androidzie z autem.

Uwaga: adapter i wiązka kabli do montażu radia dokupowana osobno potrafi przewyższyć koszt radia. Nie kupujemy radia bez obsługi Can.
    Powodów kilka:
    Bez Can nie będziemy mieli bajerów takich jak odczyt napięcia akumulatora, temperatur silnika i wiele innych bajerów itp.
    Zamontowanie radia bez can może spowodować problemy w aucie brak oryginalnego radia może powodować problemy w sterowniku komputerze auta sterownik to wychwyci. Skutkuje często to tym że sterownik komputer auta będzie zgłaszał błąd (skutki poza sygnalizacją awarii zależą od typu auta).
    Jest sposób na oszukanie komputer wtedy należy zastosować emulator radia Can nie mylić z adapterem Can-bus.
    (zamontowanie takiego emulatora Can oszuka komputer auta zasymuluje obecność radia oryginalnego).
    Chińskie radia są bez Dab+ (to taki nowy UKF lepszej jakości) w radiach dedykowanych dodają taki moduł w wiązce kablowej.
    Pozostaje kwestia sterowania KEY. To taki bajer który posiadają nowe auta w kierownicy za pomocą tego steruje się radiem.
    Radio chińskie dedykowane będzie posiadało odpowiednie wiązki do podłączenia KEY do istniejącego sterowania w aucie.
    Moduł Dab+ i dodatkowe sterowanie Key można dokupić osobno.
    Gdy zliczymy te wszystkie gadżety i funkcje to takie radio ful wyposażone nie kosztuje mniej niż około 1000PLN.
    Chińskie radio na Androidzie 300- 700pln (ze sterowaniem Can) dodać Dab+ 120PLN do 200PLN dodać dodatkowe sterowanie Key 100PLN dodać wiązkę kabli z adapterem Can-bus do 300PLN. Policz se ile wychodzi.
    Radio dedykowane posiada wszystkie opisane moduły w komplecie (Can Adapter Can-Bus Dab+ i wiązkę kabli podłączeniowych 100% pasujących łącznie z Key)

Odeślij te radio o ile masz taka możliwość skoro brak w komplecie tego co opisałem inaczej dopiero się naprodukujesz -twoja decyzja.
    bassic
    Level 10  

I sytuacja jest taka, że w pozycji kluczyka „0” radio działa, po przekręceniu na „1” i uruchomionym silniku radio gaśnie.
    60jarek
    Level 25  
    Bassic pakujesz chińskie radio bez adaptera Can bus chcesz żeby działało z can? - nie zadziała.

A zasilanie radia sprawdziłeś jak masz podłączone w stosunku do sygnałów z wiązki z auta? -najwyrażniej olałeś.
    Rozpiske masz na naklejce radia a gniazda auta w Google wystarczy wpisać model auta i masz.

Nawet nie zadałeś sobie trudu przeczytać linków powyżej gdzie i jak działa zasilanie radia - to tam opisałem jak należy podłączyć zasilanie.

Do puki tej lekcji nie odrobisz nie zadziała.
    Radio i bez adaptera CAN-BUS zadziała jak prawidło podłączysz zasilanie.

Jest taka opcja że trzeba czasami przeprogramować sterownik w aucie ale gdy masz can prawidłowo z adapterem Can-bus podłączone i zkomunikowane.

A ty nie masz adaptera Can-bus i szukasz dziury w całym -na zdjęciu go nie widze.

Poczytaj te linki co zamiesciłem, a tam pisze jak prawidłowo podłączyć.

Dodano po 22 [minuty]:

Ja tu sie produkuje a ty chyba masz orginalne radio tylko na androidzie i podpinasz sie do tematu chińskich radji bo na androidzie.
    Najpierw podaj typ radia model oraz model i rocznik auta.[/u]

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Zwróciłem dopiero uwagę że piszesz w kolejnym temacie ten sam problem z radiem do golfa.
    Własnie golfa opisałem w linkach i masz zamienione kable zasilania na pinach ale wolisz forum zasmiecać nie na temat i szukać wyimaginowanej usterki. Nawet podpinasz sie do tematu chinskich radji. Radio z androidem to nie znaczy ze chińskie mogę sie mylić.
    Podłanczasz radio z innego auta a nawet nie zadałeś trudu sprawdzić zasilania na pinach kostek.
    Kostka pasuje do podpięcia to podpinam a reszte olewam i tu twój problem.

Po zdjęciach sugeruje to, bo też mam golfa i zasilanie musiałem przerobić. Czekasz na gotowca tak jest w moich podanych linkach. Masz lenia kup orginalne dedykowane przewody do radia.
    Prawidłowo podłączyłes zasilanie to przeprogramuj sterownik can getewaj. Niegorniasz tego jedz do elektryka samochodowego.
    Wszystko podane na tacy nawet z opcją radia chińskieo tylko chyba to olewasz.
    bassic
    Level 10  
    Kolego, gdybyś przeczytał kilka postów wyżej to wiedziałbyś, że samochód to Caddy 2k13, a nie Golf, a podłączam radio bez zewnętrznego adaptera ze względu na to, że jest on po prostu już wbudowany w radiu i ma komunikację ze sobą i wszystkie monity odnośnie pasów, otwartych drzwi i spalania są przekazywane do radia.
    60jarek
    Level 25  
    Proszę podaj marke tego radia chińskiego co ma wbudowany adapter can-bus jestem bardzo ciekaw? Posiadanie w radiu sterowania can to nie radio z adapter can-bus. Coś przeoczyłem?

Dodano po 7 [minuty]:

Jak posiadasz radio nie chinskie to co tu robisz z tym tematem ten temat dotyczy adaptera can-bus (do czego to itp co sie za tym kryje)?
    Skoro masz radio co działa (to napewno nie chinczyk tylko na androidzie) to masz problem z zasilaniem lub sterownikiem geteway. (stawiam na jedno i drugie).

Dodano po 11 [minuty]:

Ze zdjęć wynika ze ci brak zasilania po stacyjce (na jednym z przewodów) pewno sie myle? Napisałem co trzeba zrobić czytac ci sie nie chce. (radio bez sterowania can podłączonego powinno działać prawidłowo podłączone) Grupa VW zawsze taka sama. Can może taki obiaw powodować po podłączeniu can bo jest pewno zle zaprogramowany sterownik. Wyrażnie to ci napisałem.
    Ciekaw jestem tego "chinskiego" radia co to za model?

Dodano po 4 [minuty]:

Odłącz przewody Can i radio ożyje jeżeli prawidłowo je podłączyłeś pozostanie ci zaprogramowanie geteway auta (prawidłowe).

Dodano po 19 [minuty]:

1 Ustal jakie masz radio to że na androidzie to nie znaczy ze chińczyk.
    Chińskie radia do sterowania potrzebuja adaptera Can-bus.
    2. Sprawdz czy radio z odłączonym can uruchomi sie po przekręceniu kluczyka. Wyłączy sie to znaczy ze żle podłączone zasilanie.
    3. Skoro twierdzisz ze działa komunikacja po Can np na postoju bez włączonego kluczyka i radio sie komunikuje z autem, to odłącz przewody can a po przekręceniu kluczyka radio sie uruchomi.
    Pozostanie ci prawidłowo zaprogramować sterownik geteway.

Powodzenia -(przerobiłem już ten temat na swoim radiu to co ci napisałem jest w opisanych linkach powyzej -może niechciałeś poczytać).
    bassic
    Level 10  
    Problem rozwiązany,

Samochód nie był z oryginalnym radiem i gateway nie miał go zaprogramowanego, wystarczyło zrobić kodowanie radia.
    60jarek
    Level 25  
    Bassic Radio na androidzie to wcale nie chińskie radio jak pisałeś.
    Wziołeś radio z innego auta podłączyłeś a nie zakodowałeś sterownika auta.
    Geteway zakodowałes i działa - a co ja ci napisałem?
    Podłączenie i kodowanie radia to cos całkiem innego niż adapter Can-bus potrzebny do komunikacji chińskiego radia z autem.
    Gdybys miał radio chińskie to bez adaptera nic byś nie zrobił.
    Gratuluje sukcesu przez 1 noc zrobione te "chińskie radio".
    bassic
    Level 10  
    Chłopie przecież wiem jakie radio kupowałem 😂

Dokładnie to radio:

Gateway nie miał zakodowanego radia i prawdopodobnie rozłączał po paru sekundach.

Sugerujesz się swoim przypadkiem z radiem, które potrzebowało modułu can-bus.
    Chiny idą z duchem czasu i teraz moduł wbudowany jest już w radiu.
    60jarek
    Level 25  
    Bassic obejrzałem te radio na Ali Expres twierdzisz że radio nie potrzebuje adaptera jest to możliwe. Postęp trwa ale właśnie takie radio podłanczałem do skody "dedykowane pisało" i było razem z przewodami a na nich moduł can-bus.
    Widzisz trafiłem na starocie cieszę sie ze masz nowszy model. "No prosze chinczyk chce to potrafi". Ja mam inne zdanie tak bywa. To może ma Dab+ wbudowany? Chyba se takie kupie.

Dodano po 30 [minuty]:

https://pl.aliexpress.com/item/840114102.html...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
    Odpowiedz sprzedawcy: Czy radio do komunikacji Can wymaga moduł CAN-BUS? Odpowiedz: Polska tak -nie sprzedajemy moduł Dab tak Dab+ nie ma"
    Zastosowaliśmy adapter ze zdjęcia wcześniej zamieszczonego u góry wraz z wiazka -dziwny ten świat.
    (trzeba było doprowadzic zasilania zewrzeć napięcie po kluczyku bo inaczej załanczanie tylko za pomocą Can auta, oraz podświetlenie radia, modułu Dab nie zmienialiśmy).
    No i na inne radio sie trafiło? Fakt różnica paru złotych 544,14PLN.
    Ja zawsze polecam radia dedykowane wtedy mam pewność co do tego czy posiada adapter Can-bus oraz Dab+.
    Bez adaptera nie było zadnej komunikacji.
    Cóż tak bywa a to widocznie wredny przedawca mi radio stare sprzedał ha ha.

Dodano po 2 [minuty]:

Kolejny wredny sprzedawca sprzedał radio bez adaptera do hondy ze złym okablowaniem nie pasujacym. Ci sprzedawcy i kupujacy.

Prawda taka wszystko zależy od tego jaki sterownik do obsługi radia po Can auto posiada.
    (w chinskim aucie zadziała w VW produkowanym na europe już nie musi). Soft zły w radiu i sterownika też nie obsłuży. Każdy producent aut wprowadza swoje rozwiązania a chinczyk to dopiero potrafi klonować co egzemplaż to indywidułum. Tak to jest "Chłopie".
    bolobol
    Level 11  
    Witam
    Podepnę się pod temat.
    Moje auto, to Opel Astra J sedan z fabrycznym LPG. Zamontowane w nim radio to CD600:

bez nawigacji i kamery cofania. Można o nim powiedzieć, że to górna część średniej półki. Za pośrednictwem tego radia, mogę sterować wieloma ustawieniami pojazdu, m.inn. ustawieniami klimatyzacji, centralnego zamka, blokad drzwi czy ustawieniami świateł działających (lub nie) po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. (Pełna lista możliwych ustawień pojazdu na zalinkowanym filmiku (przepraszam za drżącą rękę): https://www61.zippyshare.com/v/XVb3z1Es/file.html )
    Zamierzam wymienić to radio, na dedykowaną dla tego modelu auta chińską „Teslę”:
    https://pl.aliexpress.com/item/33059664247.html ale, na podstawie obserwacji i czatów z posiadaczami tego „cuda” boję się, że funkcje ustawień pojazdu, które mam obecnie, mogą być niedostępne z poziomu owej Tesli. Szczegółowych informacji od posiadaczy wydobyć nie mogę, ponieważ wszyscy z którymi rozmawiałem/czatowałem, mieli niższe modele radia a co za tym idzie i uboższe w funkcje.

I teraz przechodzę do sedna: czy owe ustawienia/funkcje „zaszyte” są w sofcie radia, czy też radio jest tylko przekaźnikiem (jak klawiatura, czy mysz) między mną a centralnym komputerem samochodu?
    Pytam z dwóch powodów; po pierwsze - chiński sprzedawca twierdzi: „All the setting can be the same like before, because it is controlled by the canbus. If you can set is on your old radio, you can set the same on sinosmart car player new screen.” (Wszystkie ustawienia mogą być takie same jak wcześniej, ponieważ są sterowane przez canbus. Jeśli można ustawić jest na starym radio, można ustawić to samo na sinosmart odtwarzacz samochodowy nowy ekran.) a po wtóre; kiedy chciałem zainstalować kamerę cofania okazało się, że trzeba wysłać radio gdzieś w okolice Bydgoszczy (ja za Śląska jestem) w celu jego przeprogramowania bo tylko tam jest fachowiec, który to w miarę tanio ogarnie.
    Wniosek stąd - może błędny - że to wszystko siedzi w sofcie radia a skoro tak, to canbus w niczym tu nie pomoże.
    Wdzięczny będę za uświadomienie mnie i wytłumaczenie co, jak i dlaczego...
    60jarek
    Level 25  
    Jedna zasada radio zamiennik nie koniecznie ma wszystkie funkcje w sobie zaprogramowane do tego modelu auta.
    Can-bus to urządzenie co tłumaczy sygnały radia na magistrale Can auta i odwrotnie -taki rodzaj tłumacza sygnałów.
    Zawsze to jest podyktowane ceną.
    Dobry zamiennik ma w sobie wszystko w 100% i każdy kabel pasuje do podłączenia łącznie z can-bus DAB+ itp.
    Proste kupujesz sprawdzasz, do kitu odsyłasz bez zbędnej dyskusji. Wszystko ma być identyczne i działać.
    Przed zakupem obejrzyj wizualnie czy złączą takie same. Nie za taka kase radio wozi sie po zakupie do fachowców -bo kamera nie działa -ma działać. "Z tą kamerą pewno wystarczyło w menu ukrytym fabrycznym ustawić -znając kod od sprzedawcy lub w instrukcji".
    Kolega kupił zamiennik do mercedesa za 1200PLN -dobrze ze odesłał. Kupił drugie za 1800PLN wszystko miało i działa.
    Same kable mogą cie zrujnować jak nie właściwa wersje przyślą.
    bolobol
    Level 11  
    60jarek wrote:
    Jedna zasada radio zamiennik nie koniecznie ma wszystkie funkcje w sobie zaprogramowane do tego modelu auta.
    Tego się właśnie obawiam. Wprawdzie - z tego co zrozumiałem - to Chińczyk twierdzi, że to wszystko "siedzi" w oprogramowaniu głównym, a Tesla to tylko monitor - coś w rodzaju interfejsu - przekazującego ustawienia pojazdu między mną a głównym sterownikiem. Czy tak jest w rzeczywistości???
    Ja jednak myślę, że radio ma swoje oprogramowanie, główny sterownik swoje a za kompatybilność, odpowiada właśnie canbus i w takim przypadku, funkcje na których mi zależy jeśli nie są dostępne w Tesli, to canbus nic nie pomoże.
    Quote:
    Dobry zamiennik ma w sobie wszystko w 100% i każdy kabel pasuje do podłączenia łącznie z can-bus DAB+ itp.
    Z czatów, przeglądania ofert różnych sprzedawców, filmików instruktarzowych na YouTube wynika, że ani okablowanie ani dodatki typu DAB+, dekoder DVBT czy inny - nie stanowią problemu. Sama instalacja Tesli - nawet dla laika - to też niewielki problem, mimo że sprzedawcy nie dostarczają żadnych instrukcji. Natomiast problemem jest ustalenie czego tak naprawdę mogę się po tym produkcie spodziewać.
    Quote:
    Proste kupujesz sprawdzasz, do kitu odsyłasz bez zbędnej dyskusji
    Pod warunkiem, że Chińczyk oferuje darmowy zwrot towaru. Jeśli nie - to koszt takiej wysyłki, to co najmniej połowa ceny radia :(
    Quote:
    Z tą kamerą pewno wystarczyło w menu ukrytym fabrycznym ustawić -znając kod od sprzedawcy lub w instrukcji".
    W przypadku Opla, jest to bardziej skomplikowane!
    Quote:
    Same kable mogą cie zrujnować jak nie właściwa wersje przyślą.
    Jak pisałem wyżej, z okablowaniem raczej problemów nie ma ale dobranie właściwej wersji zamiennika Tesli do możliwości auta, to już problem. Oryginalnych wersji radia do tego Opla jest coś ok 10 a wersji Tesli - góra 4. Czytałem gdzieś, że nie ma Tesli zastępujących najwyższe modele radia takie jak Navi900 czy Navi950 ale nie wiem z jakiego powodu...
    60jarek
    Level 25  
    Kable i dodatki nieraz są droższe od radia. Kupuj na Alli Expres płacąc kartą nigdy nie stracisz -co najwyżej chińczyk straci nie odesłany towar -szybko zaoferuje ci darmowy zwrot do magazynu w Polsce. Poznaj zasady zakupu na Alli Expres a będziesz spał spokojniej z kasą.(tu nie udzielę innych porad).
    Biedny dwa razy traci.
    bolobol
    Level 11  
    Na "Alli" kupuję już od kilku lat, ale za rady dziękuję. Natomiast nie otrzymałem odpowiedzi na zasadnicze pytanie:
    czy Chińczyk ma racje twierdząc, że niezależnie od tego jaką "zastępczą" Teslę zamontuję, to dzięki canbus jej funkcjonalność będzie taka sama jak oryginału?
    60jarek
    Level 25  
    Ma racje i pamiętaj z którego roku jest auto a z którego roku model radia. Niektóre funkcje radia dziś są archaiczne oraz nośniki
    a my mamy do nich sentyment. Kto u nas zmienia kamerę cofania na nowszy model z super przetwornikiem i najnowszy model radia? Jak bywam na niemieckim szrocie co tam za skarby leżą a dla nich to złom. U nas każda śrubkę sprzedadzą a tam bez zastanowienia przetopią w hucie. Nas cieszy nowe radio ich najnowszy model auta. Czym sie różni chińska opona od naszej. Ciut słabszą jakością ceną, tylko ze względu na brak surowców i tania siłę roboczą. Oni naprawdę maja dobry sprzęt ale automatycznie inna cena. Zauważ że radio jest w kilku cenach z tym samym wyposażeniem.
    Koniec wywodów kupuję chińską elektronikę i jestem z niej zadowolony -szajs też sie trafia.
    Kupaj full kompletne.
    Patrz co radio ma zamontowane w sobie. Can bus to tylko element ale w komplecie bo potem dedykowanego nie dokupisz.
    W tym temacie nie mam już nic do dodania.
    bolobol
    Level 11  
    60jarek wrote:
    Ma racje...

Czyli, niezależnie od tego, jaką stację multimedialną à la Tesla z Androidem kupię, to dzięki canbus powinna się ona dostosować do oprogramowania głównego komputera auta, działać jak oryginalne radio a także posiadać funkcje jak oryginalne radio?
    Mam auto z 2015 roku a w tych Teslach, jest Android 9 lub 10, czyli na pewno są one młodsze od mojego oryginalnego radia.
    Quote:
    ... kupuję chińską elektronikę i jestem z niej zadowolony -szajs też sie trafia.
    Też tak uważam. Kupuję tam nie tylko elektronikę. Ostatnio nawet żona daje im zarobić ;)
    Quote:
    Patrz co radio ma zamontowane w sobie.
    Z tym jest mały problem. W opisach skupiają się głównie na funkcjach audio i video a o ustawieniach samochodu, ciężko cokolwiek znaleźć.
    Quote:
    W tym temacie nie mam już nic do dodania.
    Póki co, dziękuję za te informacje a gdybym miał jakieś wątpliwości, wiem gdzie pytać :)
    areckydetailing
    Level 2  
    Kupilem radio Bosion PX6 Android z Can Bus i nie wiem jak zrobic zeby OBD2 laczylo mi sie i wyswietlalo na ekranie radio w aucie ?
    sunrise84
    Level 42  
    areckydetailing wrote:
    Kupilem radio Bosion PX6 Android z Can Bus i nie wiem jak zrobic zeby OBD2 laczylo mi sie i wyswietlalo na ekranie radio w aucie ?

Załóż swój temat i tam koledzy będą pomagać.
    W tematach archiwalnych nie doklejamy się ze swoim tematem.