Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark MS415dn - regeneracja tonera, reset chipa zliczającego

04 Maj 2020 18:46 180 2
  • Poziom 22  
    Cześć,

Czy istnieje jakaś możliwość na reset, wgranie wsadu do chipa do tonerów w drukarkach Lexmark MS415dn ?, na allegro roi się od poleasingoweo sprzętu, ale toner w cenie drukarki, zastanawiam się czy zakup do firmy takiego sprzętu w większej ilości miałby sens.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    @kurczaczek699 mamy wstawionych dosyć tych urządzeń u naszych klientów. Mogę szczerze polecić. Tani, prosty i niezawodny sprzęt. W sumie nie ma się tam za bardzo co zepsuć. Oryginalny bęben kosztuje w granicach 120 zł (dla kogoś kto posiada jakieś zdolności manualne regeneracja takowego to koszt w granicach 50 zł). Jeśli chodzi o tonery to na PW mogę ci podpowiedzieć gdzie kupić w miarę dobrej jakość proch i chipy do tych tonerów. Rolki poboru to śmieszne pieniądze a folia na utrwalaniu rozleciała się może w 2% urządzeń gdzie jej koszt i regeneracja takowego jest również śmiesznie tani. Ogólnie te MS415 to nowsze E460. Ja mogę z góry polecić. Jedyne na co trzeba uważać to aby nie aktualizować FW do wyższego niż 638 ponieważ później nie czyta zamienników tonerów i trzeba robić downgrade przez nieprawidłowy kod mechanizmu.