Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat b 7 2.0 tdi 12r - zbyt niskie ci¶nienie oleju, czerwona kontrolka

JaworskiZbigniew 05 May 2020 08:11 1812 3
    JaworskiZbigniew
    Level 2  
    Witam. Passat 2.0 tdi 140 KM 2012r , kod silnika CFF, 176 tys. przebiegu.Zbyt niskie ci¶nienie oleju, na zimnym 1.8 na ciepłym 0.8 zapala sie kontrolka niskie cisnienie oleju. Pompa sprawdzona, panewki sprawdzone i wszystko ok. Silnik pracuje poprawnie nie hałasuje. Proszę o poradę. Gdzie może znikać ci¶nienie? Miał kto¶ taki przypadek??

Dodano po 10 [godziny] 39 [minuty]:

gdyby miał kto¶ podobn± sytuację proszę o kontakt 691 889 541

Dodano po 1 [minuty]:

lub opis problemu, będę wdzięczny bo nie mam pomysłu gdzie dalej szukać? Czytałem że czasem nawet po wymianie pompy, panewek nie było poprawy.. :(
  • Helpful post
    sigwa18
    Level 38  
    Ja jak już ciężko było stwierdzić gdzie jest problem to ze dwa razy odł±czałem napęd pompy (tu jest słynny imbus) i przy zdjętej misce zanurzałem smok w oleju (jaki¶ pojemnik) i napędzałem pompę tak by miejsce gdzie uchodzi olej nadmiernie samo się pokazało. W nowszej wersji mam zrobiony pojemnik 2 litry wlewam olej i podł±czam pod czujnik ci¶nienia oleju i podaje sprężone powietrze przez reduktor pod ci¶nieniem ustawionym na 2 bary. Powietrze wtłacza olej i przy zdjętej misce widać gdzie jest problem. Jest trochę mniej syfu ale w tej wersji nie ma testu wydajno¶ci pompy. Ale taki test to już ostateczno¶ć jak wizualnie nic nie widać.
    JaworskiZbigniew
    Level 2  
    sigwa 18 udało ci się zlokalizować w tym silniku miejsce gdzie uciekało cisnienie oleuj?
    sigwa18
    Level 38  
    Nie miałem takiego pacjenta z tym problemem jeszcze.