Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer SC-LX 701 - Brak audio ze żródeł cyfrowych

kennyg100 04 Maj 2020 23:58 129 0
    kennyg100
    Poziom 9  
    Witam Koledzy !
    Zwracam się do was z prośbą o jakąkolwiek informację na temat uszkodzenia w moim wzmacniaczu kina domowego.
    Historia zaczęła się od niefortunnego uszkodzenia wyjścia HDMI 1 (gruby kabel złamał środek gniazda przy wsuwaniu go w półkę)
    Rozebrałem wzmacniacz , wymontowałem płytę logiki i HDMI i oczywiście okazało się że moje nowe gniazdo HDMI nie pasuje. Zamówiłem właściwe i po czterech dniach dostałem właściwe złącze. Wlutowałem je i złożyłem wszystko do kupy. Oczywiście nic nie przegrzałem , wszystko robiłem uziemiony w rekawiczkach esd i na macie esd. Po uruchomieniu wzmacniacza wszyskie HDMI działały idealnie ale nie miałem jeszcze podłączonych głośników. Po ich podłaczeniu niestety nie było dżwieku ze żródeł cyfrowych. Po przełączeniu na wewnętrzny tuner FM - słychać wszystko normalnie , ale nawet wewnętrzne żródła (TIDAL ,BT etc) nie wysyłają dzwięku na kolumny. Nie wysyła go również wewnętrzny program do ustawiania akustyki wnętrza. Jak włączyłem wyjscie dzwięku na HDMI to na telewizorze słychać wszystko.
    Zrobiłem wszystkie resety - trzymanie klawisza standby przez pare sekund, oraz klawisz AUTO/DIRECT razem ze STANDBY (reset do fabrycznych) - nic to nie pomogło.
    Błagam jak coś podejrzewacie albo wiecie w tym temacie to dajcie znać. Cienko teraz ze wszystkim to nic nie kupię w zastępstwie. A to był najbardziej oblegany sprzęt w domu :)
    Pozdrawiam
    Robert
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.