Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inverter Growatt 9000TL3-S nie osiąga pełnej mocy

blur 05 May 2020 12:49 2178 4
    blur
    Level 22  
    Witam,

posiadam inwerter z tematu i na podstawie analizy wykresów odnoszę wrażenie że osiąga on parametry inwertera 8kW , nie przekracza mocy 8825W, na początku stwierdziłem że max moc paneli 9,6kW na to nie pozwala więc podpiąłem jeszcze 300W ale nic się nie zmieniło, moc dochodzi do 8,8kW i wykres się wypłaszcza. Czy może to być kwestia ustawienia parametrów ? a może w fabryce ktoś się pomylił ?
    3301
    Level 30  
    Nie podajesz jak to jest połączone, ale zapewne dwa stringi do oddzielnych wejść, więc parametry falownika takie jak napięcie i prąd nie są przekraczane
    blur
    Level 22  
    Tak 2 stringi, jest duży zapas. Dzwoniłem do serwisu sprawdzą parametry online, może firmware nie teges :)
    Aquer
    Level 15  
    Witam
    też miałem odcięcie ale do 7,8kW inv. 8kW, mi wczoraj panowie z serwisu growatta na Polskę poprawili parametry i dzisiaj już gra i buczy :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3678025.html
    Na razie to dopiero jeden dzień zobaczymy jak będzie dalej :)

Całe szczęście wyłapałem to przed największym sezonem bo do tej pory miałem kilka przypadków odcięcia i tak z ciekawości napisałem do serwisu.
    blur
    Level 22  
    Wygląda że naprawili, dzisiaj i wczoraj miałem w piku 9,7
    Wczoraj sobie sam kuku zrobiłem, podglądając na wyświetlaczu parametry nieopacznie "wypukałem" sobie Limit Export :ON i mój inwerter przestał generować energię oraz wyświetlił błąd 111 - telefon do serwisu i zdalna naprawa w 5min, okazało się że włączyłem moduł którego fizycznie nie ma w urządzeniu :) zmiana ręczna parametru i restarty nie pomagały. Ale teraz już wszystko gra, serwis naprawdę zadziałał błyskawicznie. 1,5MW w nieco ponad miesiąc już jest :)