Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wyłączona żarówka LED miga co 2 sek.Jak sobie z tym poradzic?

lukas198820 05 May 2020 14:25 600 10
    lukas198820
    Level 15  
    Witam. Wymieniłem żyrandol w kuchni do którego byly wkrecone dwie zarowki LED sterowane przez włącznik z dioda Led..Nigdy te żarówki nie migały. Żyrandol mial dwa wyprowadzenia bo i instalacja jest dwużyłowa.

Teraz jak posiadam nowy żyrandol z jedną żarówka LED i 3 wyprowadzeniami bo jeszcze jest ochronny w nim to żarówka w żyrandolu miga tak co 2 sek....Czytałem że równolegle należy wpiąć kondensator 0.1 µF ale czemu te żarówki nie migały w starszym żyrandolu.

Co jest nie tak?
    lukas198820
    Level 15  
    Nie podlaczalem konstrukcji bo jak mowie mam instalacje dwużyłową.
    kkas12
    Level 43  
    To po co kupowałeś żyrandol w I klasie ochronności?
    W II klasie nie było?
    W taki sposób wprowadziłeś zagrożenie porażeniem.
    Skontaktuj się z kumatym elektrykiem niech owe zagrożenie zlikwiduje.
  • Helpful post
    Zutket
    Level 35  
    lukas198820 wrote:
    Witam. Wymieniłem żyrandol w kuchni do którego byly wkrecone dwie zarowki led sterowane przez włącznik z dioda Led... Teraz jak posiadam nowy żyrandol z jedną żarówka LED i 3 wyprowadzeniami bo jeszcze jest ochronny w nim to żarówka w żyrandolu miga tak co 2 sek....Czytałem że równolegle należy wpiąć kondensator 0.1 uF ale czemu te żarówki nie migały w starszym żyrandolu.
    I tu udzieliłeś sam sobie odpowiedzi. Pewnie przy wymianie żyrandola wymieniłeś żarówkę na nową. Nic innego Ci nie pozostaje jak włączyć wspomniany kondensator w żyrandolu i wywalić sygnalizację z wyłącznika.
    lukas198820
    Level 15  
    Nie nie mruga...Przelacznik jest połączony po neutralnej żyle, bo na kablu jest caly czas napiecie mimo że przełącznik jest wyłączony.
    lukas198820
    Level 15  
    To stara instalacja.Ciejaw byłem czy prócz wywalenia diody z włącznika albo wsadzenia kondensatora są inne sposoby na miganie.
    lukas198820
    Level 15  
    Zrobilem jak mówiliście..Instalacja przerobiona...Dziękuje za pomoc :)