Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai xx

02 Paź 2005 23:07 824 7
  • Poziom 23  
    mam stary telewizor funai, po włączeniu przez jakiś czas działa normalnie a po chwili obraz się rozmazuje. Co mozna z tym zrobic poza tym ze go wyrzucic na smietnik
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam wydaje mi się , że Masz uszkodzoną podstawkę kineskopu wymień ją i powinno być po kłopocie , pozdrawiam G&KVIDEO
  • Poziom 23  
    :) ty chyba nie wiesz do kogo mowisz (do konkretnego ciemniaka jesli chodzi o TV) prosiłbym o wyjasnienie gdzie to jest, jak wyglada i do czego sluzy
    z gory dziekuje
  • Poziom 16  
    Daj spokój. W tej skrzynce są miejsca gdzie jest 25000V,Ta szklana bańka to taki mały, odwrotnie działający, granat.
    Daj zarobić obeznanym ze sprzętem rtv fachmanom.
  • Poziom 10  
    A więc do rzeczy , podstawka o której pisze "G&KVIDEO" znajduje się na końcu zwężenia szklanej bańki ( kineskopu ) , o której już wspomniał Kolega wyżej , trzeba ją ( podstawkę o białym kolorze ) delikatnie sciągnąć z kineskopu wraz z płytką kineskopu na której się ona znajduje. Następnie wylutować i zalutować taką sama nową . Oczywiście to co napisał "kibic2005" jest prawdą i proszę o ostrożność.
  • Warunkowo odblokowany
    w ostatecznosci moze byc uszkodzony trafopowielacz i wtedy raczej sam tego nie naprawisz.
  • Poziom 23  
    kibic2005 napisał:
    Daj spokój. W tej skrzynce są miejsca gdzie jest 25000V,Ta szklana bańka to taki mały, odwrotnie działający, granat.
    Daj zarobić obeznanym ze sprzętem rtv fachmanom.

no bez przesady nie znam się poprostu na telewizorach ale wiem co tam jest i jak się obchodaić przy jego otwieraniu pod napięciem
  • Poziom 23  
    Ale przed robotą rozładuj kineskop, bo cie może jakaś pozostałość na S3 na podstawce połaskotać