Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG FLATRON F700B BIALY Z PASKAMI! :(

GARBUS 02 Oct 2005 23:42 1151 3
    GARBUS
    Level 11  
    Witam jestem poczatkujacym elektronikiem choc na rzeczy sie troszke znam takze lutowanie mierniczek itp. sprawy nie sa mi straszne i obce. Posiadam monitor LG FLATRON F700B I mam problem. Wlaczajac monitor nawet bez podlaczenia go do karty graficznej kineskop sie rozgrzewa i nagle na ekranie jest strasznie jasno mozna by powiedziec bilo jak mleko az razi w oczy. I poziomo ida strasznie malutkie kolorowe paseczki. ida jak zygzak poziomo. To samo jest jak sie podlaczy go do grafiki z tym ze jak np laduje sie system i zminia rozdzielczosc to tylko przygasa na sekunde i dalej jest bialy :( Czym to jest spowodowane jaka czysc na plycie trzba wymienic. Prossibym o jakies porady :( Bo naprawde chcialbym go zrobic moge walnac fotki pozniej jak wyglada ekran. Pozdrawiam wszytkich i dziekuje za szybka pomoc!!!
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    Sprawdź napięcia G czy są w normie. siedzi koło trafopowielacza elektrolit 47uF/400V - może coś w jego układzie (dioda).
    Pozdrawiam.
    GARBUS
    Level 11  
    No tak jestem poczatkujacy mozesz mi powiedziec co to sa te napiecia G szukalem troch na necie ale nie mogle znalesc. I jakie sa ich prawidlowe wartosci. To zmierze i podam na forum takie jakie mam. A co do tego trafopowielacza to jest on gdzies kolo trafo? Sorry ze moze sie glupio pytam ale obiecalem sobie ze z pomoca was ( dzieki wam) naprawie sobie ten monitorek. Pozdrawiam serdecznie.
    Darserw
    Level 26  
    Witam zacznij od oblutowania podstawki(gniazda kineskopu), sprawdźczy na to gniazdo wchodzi nap.ok.200V , spróbuj zmienić napięcie S2(siatka druga)potencjometrem screen na trafopowielaczu(to ustrojstwo z kablem w.n , potencjometr na dole , powinien być opisany na obudowie trafa)
    Napisz co się dzieje , jakie masz napięcia na katodach kineskopu.
    powodzenia.