Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka drukarka termiczna etykiet ponad 100 mm (4 cale) szerokości

nelik1987 06 May 2020 00:15 3417 5
    nelik1987
    Level 31  
    Cześć, postanowiłem kupić drukarkę etykiet do druku etykiet kurierskich (inpost, DHL, DPD, Fedex) Doczytałem, że etykiety inpostu i pozostałych kurierów mają wymiar 100x150mm lub 100x170mm co więc wskazuje na to, że potrzebuję drukarkę do etykiet 100 (104) mm czy inaczej 4 cale.
    Poszperałem trochę w internecie i w zasadzie zawsze jestem kierowany do drukarek ZEBRA. Najtańsze jakie znalazłem to tych wymiarach to koszt od 1000 zł. Używane modele np GK420D lub LP2844 LAN lub LP2844-Z LAN (w sumie nie wiem czym się różnią te 2 ostatnie modele) w cenie około 500-600 zł

Do osób które na co dzień mają do czynienia z tego typu drukarkami, co wybrać, co kupić, czy warto w ogóle rozważać używaną drukarkę, jak szybko się zużywają te drukarki?
    Na razie będę drukował niewiele kilkanaście etykiet w miesiącu, ale z czasem pewnie będzie więcej więc chce się już zaopatrzyć w drukarkę.
    Bardzo by mi zależało na połączeniu do sieci LAN/wifi bo chce by wszyscy w biurze mogli korzystać z drukarki. W najgorszym przypadku podłączę ją przez USB do QNAP i postawię printserwer.
    prosiak_wej
    Level 38  
    Od dłuższego czasu mam drukarkę GK420t, bo zależało mi na termotransferze. Wcześniej miałem LP2844, jednak tylko termiczna. W pracy miałem 'pod sobą' także drukarki Zebra ZT/ZM 400/410 i moim subiektywnym zdaniem GK420t były mniej kapryśne. Problem był z używaniem zamienników kalki, wymagała ona wyższej temperatury (większe zaczernienie), co przekładało się negatywnie na trwałość głowicy. Sam używam kalki żywicznej Zebra i przy druku na folii zaczernienie mam poniżej 20, druk bardzo kontrastowy. Zaleta termotransferu - przy odrobinie wprawy można drukować na rurkach termokurczliwych, a ostatnio drukowałem na tasiemce satynowej metki z imieniem i nazwiskiem do podpisania odzieży roboczej.
    nelik1987
    Level 31  
    Mi termotransfer nie będzie potrzebny, tylko drukowanie etykiet samoprzylepnych.
    Pytanie jeszcze czy kupowanie używanej drukarki to dobry pomysł? Nie wiem jak szybko się one zużywają. Drukarki atramentowe raczej bym nie kupił używanej ale nie wiem jak jest z termicznymi.
    prosiak_wej
    Level 38  
    Jeśli głowica ma wszystkie punkty sprawne, to jest okej. Lecz nie wiesz, kiedy nie zaczną pojawiać Ci się linie na wydrukach. Głowice do tych drukarek to koszt kilkuset złotych. W poprzedniej firmie termotransferowe drukarki GK420t robiły po kilkanaście tysięcy etykiet dziennie, rok pracowały spokojnie. Czy dłużej - nie wiem, pracowałem tam tylko rok :P Lecz była używana kalka Zebry, żadne zamienniki.