Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Pioneer S-DV1000SW - Głośnik trzeszczy

06 Maj 2020 00:39 258 7
  • Poziom 3  
    witam,

mam dziwny problem z Subwooferem, ponieważ dziwnie gra, trzeszczy, jakby był nie pełny. Nie wiem jak to opisać, dlatego wrzucę link do filmiku. Sam głośnik nie wygląda jakby był uszkodzony. Przewody tez wydają się być w porzadku. Przeczytałem żeby wyczyścić potencjometr, czy coś takiego. Sam nie wiem co to i gdzie się znajduje, dlatego rozkręciłem ten sub, wyciągnąłem bebechy, i przedmuchałem. Tam też wszystko wydaje się być w porządku, także złożyłem do kupy. I problem nie ustąpił. Pobawiłem się chwile, i podłączyłem ten glośnik jako normalny, do tego kina. I o dziwo nie trzeszczał, także wina chyba leży w samym wejściu. Próbowałem ten głośnik wpiąć pod te samo wejście tylko innym kablem, i to samo. Także problem chyba będzie w samym wejściu. Może ktoś jest w stanie coś doradzić. Gdzie dokładnie szukać przyczyny, i co mam zrobić.

Z góry pozdrawiam i serdecznie dziękuję
    David.

Kino domowe to Pionner  XV-DV 1000

subwoofer to S-DV1000SW
  • Poziom 35  
    Mnie to wyglada na odklejona cewke od karkasu .Sproboj jak masz wymontowany glosnik z dwoch stron rownoczesnie i rownomiernie po przeciwleglych stronach podnisc palcami membrane do gory .Jesli wyczujesz jakies ocieranie ,drapanie to juz bedziesz wiedzial ze glosnik ma defekt .
    A jak zachowuja sie glosniki SL i SR chociaz moze to byc nieslyszalne bo nie przetwarzaja niskich czestotliwosci .
    Wszystkie trzy kanaly sa zasilane z jednego IC3401 -STK 402-270.
  • Poziom 3  
    Teraz podłączyłem kolejny subwoofer. I jest to samo, generalnie tez nie mam pewności czy ten co podłączam jest sprawny, bo odebrałem go od osoby która. Mówiła że 5 lat temu jak wyciągał go z auta, to był sprawny, a ten czas do kiedy go odebrałem przeleżał w garażu. Także nie wiem. Może to będzie kolejna poszlaka, co do tych głośników nie widzę większej różnicy. Raczej. Ale dziś się temu przyjze. Załączam zdjęcie jak też próbowałem podłączać owe głośniki Subwoofer Pioneer S-DV1000SW - Głośnik trzeszczy
  • Poziom 3  
    teraz patrzę to glosnik SL, tez mam 6 "omow" z tyłu na wyjętym z tej skrzynki glosniku też jest 6 omów napisane także jak polacze ten SL to nic się nie spali ? Subwoofer Pioneer S-DV1000SW - Głośnik trzeszczy Subwoofer Pioneer S-DV1000SW - Głośnik trzeszczy
  • Poziom 3  
    Kurcze, problem jest w tym ze żadnych innych głośników. Oprócz reszty głośników z tego kina, oraz tej tuby bassowej do samochodu. Nie posiadam
  • Poziom 3  
    Znalazłem ten kanal. Myślisz że można go sprawdzić jakoś miernikiem ?Subwoofer Pioneer S-DV1000SW - Głośnik trzeszczy