Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartDV rozszerza swoją linię kontrolerów pamięci IP

ghost666 06 Maj 2020 12:27 216 0
 • SmartDV rozszerza swoją linię kontrolerów pamięci IP
  Firma SmartDV Technologies zaprezentowała nową linię kontrolerów pamięci, używaną do szybkich ukłądów, w tym HBM2/2E, HBM3, GDDR6 i LPDDR4/5. Rozszerzyła także obsługę kontrolerów pamięci Flash o dodatki dla szeregowych kontrolerów pamięci Flash, XSPI i ósemkowych kontrolerów SPI, wzmacniając i tak już szerokie portfolio projektowanych modułów IP.

  "Dalsze rozszerzanie naszego portfolio pozwala nam zaspokoić bieżące potrzeby użytkowników i umacnia naszą reputację jako sprawdzonego i zaufanego wyboru do weryfikacji i projektowania projektów IP” powiedział Deepak Kumar Tala, dyrektor zarządzający SmartDV. "Nasza zdolność do szybkiego dostarczania szerokiego asortymentu wysokowydajnych kontrolerów pamięci jest potwierdzeniem naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie projektowania i weryfikacji układów ASIC i SoC, a także wydajności naszego zastrzeżonego kompilatora".

  Nowa konstrukcja kontrolera pamięci jest zoptymalizowana pod kątem wysokiej wydajności przy niskich opóźnieniach odczytu i zapisu. Obszar zajmowany w krzemie został zminimalizowany, dzięki zmniejszeniu liczby bramek. Kontrolery te są zaprojektowane do pracy z DFI PHY, a także z integracją z projektami opartymi na układach FPGA. Ponadto kontrolery te mogą obsługiwać do 16 interfejsów AXI slave z konfigurowalnymi odczytami i zapisami.

  Standardowe i niestandardowe protokoły, zaimplementowane w kontrolerach SmartDV, umożliwiają użytkownikom szybkie i pewne wejście na rynek dzięki sprawdzonym rdzeniom IP. Zastrzeżona, zautomatyzowana technologia oparta na kompilatorze umożliwia szybki rozwój i dostosowywanie projektów, zgodnie z specyfikacjami konkretnego interfejsu i protokołu komunikacyjnego dla nowych lub ewoluujących standardów.

  Projektowe rdzenie IP to szybkie, wysoce konfigurowalne rozwiązania projektowe wielokrotnego użytku. Moduły te są w pełni plug-and-play dla standardowych interfejsów i protokołów komunikacyjnych używanych w telefonii komórkowej, sieciach, układach SoC, motoryzacji, pamięci masowej, wideo, pamięci, sektorze wojskowym i lotniczym i innych aplkacjach. SmartDV może szybko tworzyć, dostosowywać lub projektować dodatkowe moduły IP na podstawie konkretnych wymagań klientów.

  Moduły IP kontrolera pamięci SmartDV są dostarczany jako miękkie projekty IP z kodem źródłowym na poziomie transferu rejestru (RTL) i obszernym pakietem testowym, który można zaimplementować w układach ASIC, SoC lub FPGA. Oferowane jest także szybkie dostosowywanie projektu do potrzeb klienta. Firma nie podała jeszcze wyceny nowej rodziny rdzeni IP.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/smartdv-expands-line-of-memory-controller-design-ip-strengthening-its-already-broad-portfolio-of-ip-products

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9741 postów o ocenie 7911, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.