Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orange Funbox 3.0 + Samsung ICU 100 - zmiana adresu IP

pioflo 06 May 2020 12:52 963 0
    pioflo
    Level 18  
    Cześć, mam problem u klienta i Orange mnie doprowadza do szału z wiecznym "Panie tego się nie da".

Klient wymienił starego DSLa na super światłowodowy internet (Funbox 3.0) i telewizje na ICU 100.
    Monterzy to zmontowali i zostawili na ustawieniach domyślnych (Funbox miał wtedy IP 192.168.1.1 zdaje się)

Klient ma mnóstwo urządzeń w domu ze stałym adresem IP (drukarki, rożne urządzenia diagnostyczne, nawet własny windows server 2016). Oczywiście z innej puli niż zostawali to monterzy z Orange.

Podjechałem, zmieniłem adres IP na Funboxie, sprawdziłem wszystkie urządzenia - Internet wszędzie działa. Niestety po paru godzinach okazało się że nie działa telewizja na ICU 100.
    Klient wezwał technika Orange, który stwierdził właśnie "Panie tego się nie da". A dokładniej:
    - podobno nie można zmienić IP funboxa
    - podobno w sieci nie może być żadnych switchy (klient ma switcha, ale ICU 100 jest wpięty bezpośrednio w Funboxa, tak jak to zostawili monterzy)
    - technik pierwszy raz w życiu widzi tak zaawansowaną sieć i nie wie czy to w ogóle będzie działać (1 switch, 1 serwer, kilka drukarek i kilka komputerów no i te nieszczęsne urządzenia diagnostyczne)

W związku z tym mam pytanie do szanownych czy ktoś robił zmianę IP na Funboxie tak żeby potem działała mu telewizja? Nie uśmiecha mi się teraz przekonfigurowanie wszystkiego od góry do dołu.

Aha jeszcze taki funfact - na ICU na którymś tam kanale działa Netflix normalnie, czyli Internet ma, nie działa "tylko" telewizja.