Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja bezprzewodowa 6 GHz - potrzebna bardziej niż kiedykolwiek

ghost666 06 Maj 2020 13:43 636 1
 • Komunikacja bezprzewodowa 6 GHz - potrzebna bardziej niż kiedykolwiek
  Po ponad miesiącu niezbędnej izolacji ludzie na świecie, bardziej niż kiedykolwiek, docenili rolę technologii w ich życiu. Nie jest przesadą stwierdzenie, że urządzenia z Wi-Fi utrzymują obecnie ruchy gospodarki, dzieci w klasach, lekarzy w kontakcie z pacjentami i rodziny w kontakcie ze sobą. I choć Wi-Fi jest już bardzo ważne to jego znaczenie będzie rosło jeszcze bardziej w nadchodzących miesiącach i latach. Biorąc pod uwagę obecny trend, zaskakujące jest obserwowanie ruchu, który miałby hamować przyszłość Wi-Fi...

  Widmo radiowe jest zasobem skończonym. W miarę jak coraz więcej ludzi korzysta z szybkiego Internetu, rośnie zapotrzebowanie na miejsce w spektrum radiowym, które może zaspokoić ich żądania. Pasmo 6 GHz jest cenne właśnie z tego powodu. Stanowi szeroki zakres widma, który jest w stanie utrzymać nie tylko nowatorskie i szybkie aplikacje internetowe, ale także pozwolić większej liczbie ludzi łączyć się z siecią, tak na terenach miejskich, jak i wiejskich.

  Dostawcy mediów, tacy jak przemysł gazowy i naftowy, którzy obecnie wykorzystują te zakresy widma, twierdzą, że urządzenia Wi-Fi działające w paśmie 6 GHz spowodują zakłócenia radiowe, które obniżą niezawodność ich sieci i wpłyną na ich zdolność do działania. Jednak dalsze niezawodne wykorzystanie pasma 6 GHz przez te narzędzia oraz dostęp Wi-Fi do tego pasma nie wykluczają się wzajemnie; podejście FCC - kulminacja lat nauki - zapewnia dokładne i staranne przeanalizowanie tego problemu. FCC ma udokumentowane osiągnięcia w zakresie równoważenia potrzeb licencjonowanych i nielicencjonowanych operatorów w tym samym paśmie częstotliwości.

  Wizja FCC, dotycząca nielicencjonowanego wykorzystania pasma 6 GHz, opiera się na fundamentalnym przekonaniu, że działanie dostawców mediów w tym paśmie jest niezwykle ważne. Rzeczywiście, dostęp do tego pasma ma dla nich podstawowe znaczenie. Z kolei urządzenia Wi-Fi działające w paśmie 6 GHz zostałyby podzielone na trzy klasy, każda z własnymi ograniczeniami technicznymi zaprojektowanymi specjalnie w celu zapobiegania zakłóceniom. Na przykład urządzenia o niskiej mocy, takie jak routery domowe, byłyby ograniczone do około jednej czwartej mocy dzisiejszych urządzeń i nie mogłyby być ani przenośne ani zasilane z baterii (aby zapobiec możliwości ich używania na zewnątrz).

  Jako główna amerykańska agencja, odpowiedzialna za zapewnienie niezawodnego dostępu do komunikacji bezprzewodowej, FCC jest organem, który jest najlepiej przygotowany do prowadzenia analiz technicznych dotyczących zakłóceń radiowych. W tym charakterze FCC nadzorowało już długi i wyczerpujący proces, aby ustalić, czy nielicencjonowane udostępnienia pasma 6 GHz jest możliwe. Agencja doszła do wniosku, że jest to możliwe, ale dopiero po latach gromadzenia informacji i analiz. Oczywiście, dopuszczone transmisje Wi-Fi obwarowane będą szeregiem przepisów, narzuconych przez FCC, by zapewnić bezpieczną pracę.

  W oparciu o te ustalenia, Wi-Fi ma nie powodować szkodliwych zakłóceń w paśmie 6 GHz, co jest obecnie niezwykle ważne, aby FCC posunęło się szybko do przodu, aby zapewnić Amerykanom dostęp do możliwości Wi-Fi w paśmie 6 GHz. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem FCC, to wdrożenie tej technologii powinno być możliwe w przyszłym roku.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/articles/unlocking-6-ghz-is-more-necessary-than-ever

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9741 postów o ocenie 7911, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • #2
  JacekCz
  Poziom 37  
  Skąd to ubóstwienie FCC? Agencja rządowa i tyle.

  Dodano po 18 [minuty]:

  ghost666 napisał:
  aby FCC posunęło się szybko do przodu, aby zapewnić Amerykanom dostęp do możliwości Wi-Fi w paśmie 6 GHz


  Żeby więcej "inteligentnych inaczej" moglo rozwijać teorie spiskowe nt 5G