Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Arctic cat 500 brak iskry

06 Maj 2020 17:42 177 3
  • Poziom 12  
    Dzień dobry mam dostęp do dwóch quadów arctic cat 500 2009r. Obydwa quady dłuuugo stały nie odpalane. Wstawione nowiutkie akumulatory, jeden udało się odpalić a w drugim brak iskry. Przełożyłem z tego działającego świecę, kabel z cewką, moduł sterownika, przekaźniki. Wszystko jest sprawne ale nadal nie ma iskry. Bezpieczniki oczywiście też sprawdziłem. Co mogę jeszcze sprawdzić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Impulsator.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Po wymianie statora z impulsatorem pojawiła się iskra. Quad odpala ale tylko ręcznie. Na zimnym silniku raz mi odpalił z elektrycznego rozruchu. Podmieniłem z działającego quada: rozrusznik, komputer, przekaźnik rozrusznika nic nie pomogło. Po wymianie regulatora napięcia jakby trochę lepiej startował na zimnym silniku 3 razy odpalił z elektrycznego rozruchu. Przy starcie na akumulatorze spada napięcie z 12,7V do 7-6V pojawia się na wyświetlaczy VOLT i gaśnie wszystko. Na ręcznym odpala za pierwszym razem. Co jeszcze można sprawdzić?

Może to wina okablowania - gdzieś jest zwarcie? Znajomy podsuną mi pomysł aby podpiąć mocniejszy akumulator i wtedy w miejscu zwarcie przepali się do końca i zobaczę dymek :)
  • Poziom 12  
    Jakby kogoś interesowało to quad naprawiony. Przed ostatecznym rozwiązaniem zagadki zmierzyłem na uziemieniu między akumulatorem a silnikiem że jest prawie 1 volt. Ale to była zmyłka to nieeee kableee. Podczas wymiany statora z impulsownikiem założyłem tam gdzie nie trzeba podkładki na zębatkach które powinny być na zębatce od dźwignia zmiany biegów. Przed rozkręceniem quada aby się upewnić czy to to poluzowałem obudowę i silnik odpala bez problemów.