Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja odzysku czynników chłodniczych

miroslaw wielki 09 Maj 2020 12:40 3261 36
 • #31
  Carrrot
  Poziom 12  
  miroslaw wielki napisał:
  Gaśnica ma aluminiową obudowę. Troszkę będzie problem z przejściem z alu na miedź.

  Planuję, aby wspawać w obudowę stalowej gaśnicy 5 muf na 1/4 a później w nie wkręcić króćce mosiężne. Rozciąć gaśnicę na pół, nawinąć wężownicę, zaspawać i polutować mosiężne króćce.


  Chociaż z drugiej strony, może i elektryczne będzie dużo lepsze? Owinąć watą, termostat do tego i sztywno ustawić 50-60 stopni. Mam cały agregat na poświęcenie do tego, to coś kombinuję, tylko muszę coś do lutowania na twardo kupić. A przydatniejsze do ściągania gazu z układu na pewno, niż tachanie całej maszyny do klimy.

  Stacja odzysku czynników chłodniczych
 • Texa PolandTexa Poland
 • Texa PolandTexa Poland
 • #34
  miroslaw wielki
  Warunkowo odblokowany
  Oj to różnie. Mogę napełnić ma ciśnienia i temperatury. Ale jak znam wagę to głupiego robota. Mam stacje ale oszczedzam ją. Ale stacja to dla idiotow ogolnie jest. Prawdziwy mężczyzna napelnia bez stacji😀😀😀
 • #35
  Carrrot
  Poziom 12  
  W sumie, gdyby to władować w jedną obudowę z pompa próżniowa, manometrami i olejami, to wyjdzie zwykła stacja, po kosztach :D

  Dodano po 11 [godziny] 58 [minuty]:

  Czy ktoś może doradzić? Czy separatory muszą być z nierdzewki? Czy jak zrobię je ze zwykłej stali, to będą rdzewieć? Teoretycznie w środku cały czas będą zaolejone.