Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GBB72NSDZN - mrozi i ciągle pracuje

06 Maj 2020 18:39 201 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam nową lodówkę LG od lutego br. Od początku mrozi ona w chłodziarce - temperatury są ujemne lub oscylują w zakresie 1-2 stopni, mimo nastawionych 5 lub 6. Sprzęt ma komorę z regulacją temperatury - gdy nastawię na opcję ryby temperatura skacze od 0-4 stopni, na opcji mięso od -5 do +4. Zamrażarka też dziwnie się zachowuje, bo rozmrażając się produkuje szron i lód w mrożonkach - przynoszę sypkie mrożonki ze sklepu, po jakimś czasie w tej lodówce są zbrylone i mają lód. Pojawiają się tam też zamarznięte krople.
    Przede wszystkim też cały czas pracuje - wyłącza się tylko na rozmrażanie, które widzę po szronie.
    Zgłaszałem raz reklamację - sprawdzili czujnikami i jest sprawna. Co zrobić z tą lodówką?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Nie jest sprawna, a temperatura w chłodziarce nie powinna być ujemna. Tak około 2-4°C na górze, a w zamrażarce powinna być na poziomie -18°C.
  • Poziom 2  
    Tak myślałem, bo poprzedni Bosch też no Frost jak miał ustawioną temperaturę 4°C to taką miał na termometrze, ani nie produkował szronu i nie było widać żadnych śladów rozmrażania. Serwis po prostu nie chce nic z tym zrobić, czy da się jakoś to udowodnić im, że nie działa poprawnie?
  • Poziom 13  
    Mierzyłeś temperatury? Nie wiem czy ta lodówka ma wyświetlacz czy nie.
  • Poziom 2  
    Ma wyświetlacz, wyświetla nastawioną temperaturę. Sprawdzałem termometrem, czuję też jak otwieram, że jest lodowato, zamarza zupa. Czasem nawet widać jak leci para (taka jak suchy lód).
  • Poziom 13  
    Jak nie da się uzyskać zadanej temperatury to reklamuj.
    Wszystkie firmy są takie same - zatrudniają "serwisantów którzy robią wszystko żeby nic nie zrobić.
    Są od tego wyjątki, ale nieliczne.