Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którą kamerkę (rejestrator) wybrać Navitel czy Xblitz ?

06 Maj 2020 18:45 159 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    moja stara kamera padła (a właściwie chyba ładowarka), miała już swoje lata.
    Zastanawiam się nad kamerami:
    - Navitel AR250NV
    - Navitel CR900
    - Xblitz Z9 lub
    - Navitel R400/R400NV

Wszystkie jak widać do 150 zeta. Nie chcę więcej wydawać.
    O ile na początku skłaniałem się nad Xblitz Z9, o tyle jak wyczytałem, że padają mocowania (dużo jest na Aledrogo - poserwisowych), to zacząłem się zastanawiać. A w ogóle, jak to bywa, czym więcej czytam, tym mniej wiem.
    Dlatego prosiłbym o radę, bo nie chcę robić filmów, tylko zabezpieczyć się przed zdarzeniem.
    A moja stara, choć z dolnej półki, kilka razy się przysłużyła.
    Ważne, żeby nagrywała, trzymała ustawienia i robiła swoje.
    Będę wdzięczny za radę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 3  
    Ja używam Xblitz Z9 od dłuższego czasu i nie zdarzyły mi się żadne usterki. Mimo że maksymalnie można włożyć 32gb pamięci to i tak uważam że jak za taką cenę kamerka spełnia swoje zadanie. Nie polecam kupować Navitel CR-900, totalne badziewie jeśli chodzi o jakość wykonania, i usterki w nim ukryte. Nie ma co słuchać jeden osoby co Ci powie że "mocowania padają", może przez całe życie po polnych drogach jeździła ;D
  • Poziom 10  
    No wreszcie coś konkretnego.
    Czyli Z9 lub AR250NV.
    Dzięki za info.
    O awariach zamocowań Z9 czytałem w opiniach na forach, stąd mój dylemat.
    Ponadto, tak jak pisałem, na Ale... natrafiłem na spore poserwisowych z jednego źródła, co potwierdziło mój dylemat.
    I jeszcze:
    "Uwagi w zasadzie mam dwie: pierwsza dotyczy jakości nagrań w nocy – ta jest przeciętna, a druga uwaga dotyczy zabezpieczenia nagrań przed nadpisaniem. W testowanym modelu ta funkcja po prostu nie działa. I ile na wyświetlaczu pojawia się ikonka kluczyka sygnalizująca zabezpieczenie pliku, tak po otwarciu karty – zwyczajnie zabezpieczone nie są i mogą zostać nadpisane"
    ze strony:
    https://wavepc.pl/xblitz-z9-recenzja-kamerki-samochodowej-za-mniej-niz-200zl/
  • Poziom 10  
    Xblitza Z9 już kupiłem przez internet w euro agd. Po 5 dniach chciałem oddać (dlaczego poniżej) ale doczytałem się, że w przedsprzedaży nie ma zwrotów.
    Więc zostaję z nią.
    A teraz moje wrażenia z kamery.
    Zalety:
    w dzień nagrywa ładnie, tylko przez 5 km nagrywałem, w nocy nie sprawdzałem. Auto stoi prawie tydzień.
    Ładnie, solidnie zrobiona i wystylizowana ale:
    Wady (które zdążyłem zauważyć) :
    - mimo, że w dniu kupna (wtorek) zostawiłem w aucie do środy na ładowaniu, więc od środy do soboty auto stało (kamera bez ładowania), data się zmieniła na fabryczną z 2019.08.06. Zapewniano mnie w serwisie Xblitza, że 7 dni spokojnie ustawienia wytrzymają - nie wytrzymały
    - do jazdy trzeba wyłączyć tryb parkingowy i wykrywania ruchu, (tak zalecają) po dojechaniu na parking, chcąc mieć ochronę, znowu trzeba grzebać w ustawieniach, żeby to powłączać (tak jak przy wyłączaniu), co nie jest zbyt wygodne, przy wymiarach i umiejscowieniu kamery (przed lusterkiem). Przy kliku takich próbach zapomnę o trybie parkingowym.
    - wtyk do zapalniczki skierowany jest do góry, z myślą o tych co chcą go ukryć pod tapicerką. U mnie jest to niemożliwe, bo kabel musiałby mieć chyba z 5 m.
    Zapewne z czasem, dlatego, że jest wtyk kabla skierowany jest do góry (gniazdo z prawej strony boczne) a u mnie zagina się do dołu, to po pewnym czasie padnie.
    To jest to zdążyłem zauważyć. Dałem za nią 120 zeta, teraz żałuję, że nie kupiłem Z3 za 50 zł
    Temat można zamknąć.
    Pozdrawiam