Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SN25l880EU/09 - Zmywarka po cyklu nabiera wody

06 Maj 2020 19:39 537 4
  • Poziom 9  
    Witam, 6-cio letnia zmywarka Siemens SN25l880EU/09, po zakończeniu cyklu zmywania napełnia się wodą (czystą) do krawędzi drzwi, po czym występuje gdzieś przeciek (lub przelanie poziomu max.) na spód zmywarki powodujący wyświetlenie błędu E15 zapala się dioda z kranikiem.

Zdarzyło się to drugi raz. Za pierwszym razem zdjąłem obudowy boczne, osuszyłem przestrzeń pod zmywarką i przy zdjętych obudowach włączyłem cykl zmywania wszystko zadziałało bez zarzutu i nigdzie nie pojawił się przeciek. Po ok.1 miesiącu znów na dnie zmywarki pojawiła się woda. Moje pytanie jest następujące czy winny może być zawór Aquastop na początku węża zasilającego w wodę? Który nie zamyka się całkowicie i przepuszcza wodę. Rozebrałem obudowę tego zaworu, odłączyłem wąż i co ciekawe: dmuchając w króciec po wężu da się przepchnąć powietrze w jedną i w drugą stronę (z oporami - czyli zawór przymyka się, nie całkowicie).
    Miał ktoś doświadczenie z takim przypadkiem.
  • Specjalista AGD
    erni73 napisał:
    czy winny może być zawór Aquastop na początku węża zasilającego w wodę ?

Oczywiście, o ile nie jest to woda cofnięta z kanalizacji.
  • Poziom 9  
    Odpływ zmywarki wpięty w stosowny króciec syfonu pod zlewozmywakiem - wszystko jest drożne, woda odpływa bez zatorów więc raczej się nie cofa do zmywarki.
    A zawór przepuszcza dlatego że np. zakamienił się ? Szkoda że nie można go rozebrać. Wodę mam raczej twardą, sporo kamienia i żelaza.
  • Specjalista AGD
    erni73 napisał:
    A zawór przepuszcza dlatego że np. zakamienił się ?

To bez znaczenia, bo i tak do wymiany.
  • Poziom 9  
    Na north.pl znalazłem albo kompletny wąż dopływowy

https://north.pl/karta/waz-doplywowy-z-aquast...ki-siemens-sn25l880eu-09,DL2-0C-CMMH-PLT.html
    https://north.pl/karta/zestaw-naprawczy-zawor...ki-siemens-sn25l880eu-09,JZ2-PJ-CMMH-PLT.html

albo zestaw naprawczy, czyli zawór ze złączkami do podłączenia przewodów elektrycznych, oraz sprężynę zaciskową węża.
    Co ciekawe cały wąż z zaworem tańszy od samego zaworu.