Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis D4D 2.0 - Nowy rdzeń koras turbo CHRA - co to jest?

sweeteck 06 May 2020 20:56 477 4
 • #1
  sweeteck
  Level 14  
  Drodzy forumowicze jak w temacie, na "warstacie" pacjent w/w z uszkodzonym turbo, wymieniony rdzeń na nowy, po montażu wycieki oleju i wody z według mnie tzw. korków jak na zdjęciu, drugi niewidoczny pod dźwignią od VNT, do czego te "korki" służą, bo pierwszy raz się z tym spotykam, nie sprawdzałem czy były dokręcone przed montażem, na aucie zostały dokręcone i na razie jest ok. Ktoś coś w tym temacie? Pozdrawiam
  Zdjęcie dla rozpoznania z ale...go:)

  Toyota Avensis D4D 2.0 - Nowy rdzeń koras turbo CHRA - co to jest?
 • #2
  Kaziu1991
  Level 25  
  Koras pasuje w wielu przypadkach do wielu wersji silnikowych, ba czasem do wielu marek. Dlatego czasami w korpusie są wyprowadzone inaczej zasilania oleju, bądz dodatkowy płaszcz wodny po to by turbo wytrzymywało funkcje start-stop. Dokręć korki i po sprawie.
 • #3
  sweeteck
  Level 14  
  Raczej mi to wygląda na korki do pierwszego zalania płynem chłodniczym i olejem po montażu, ale dostęp po montażu na aucie niemożliwy przez duże N, nie da rady nawet podłączyć dodatkowego "płaszcza" wodnego lub olejowego, bo za mało miejsca na króćce, szczególnie że jeden (wodny) by blokował pracę sztangi VNT. Może ktoś coś dopowie ciekawego? Nikt nie robił? Nie wierzę.....
  Pozdrawiam
 • #4
  manta
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jeden korpus turbiny ma zastosowanie w różnych konfiguracjach. Niejednokrotnie przekładałem zaślepki miejscami. Korasy z tego typu trzeba sprawdzać na szczelność.
 • #5
  żałosna udręka
  Level 34  
  Pod tym kołkiem jest blokowanie łożyska. W innych rdzeniach dostęp do tego kołka jest przez króciec odpływu albo łożysko zablokowane jest talerzykiem.