Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Norton security standard niemożliwa instalacja

galad 06 May 2020 23:28 396 12
    galad
    Level 18  
    Witam, wysypał mi się xp więc zrobiłem format dysku. Po instalacji systemu i sterowników chciałem ponownie zainstalować Nortona. Jednak ciągle wyrzuca mi błąd po pobraniu programu, a raczej menadżera pobierania. Znalazłem na w sieci pełną wersję Nortona 2016 i też podczas inicjalizacji instalacji wyświetla błąd. Dziwi mnie to że przed formatem Norton normalnie działał, pobierałem aktualizacje bazy wirusów itp a teraz klops. Szkoda mi tego programu bo jeszcze dwa miesiące subskrybcji mi zostały i zamierzałem ją przedłużyć. Windows to poczciwy xp z SP3, po ponownym zainstalowaniu systemu pobrałem wszystkie możliwe aktalizacje.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    smoq35
    Level 29  
    A nie próbowałeś czasem zainstalować wersji dla Windowsa nowszego, niż XP?
    Jaki błąd wyskakuje?
    Może być tak, że Twój aktualny antywirus rozpoznaje instalkę Nortona jako wirusa (to się zdarza) - spróbuj deaktywować aktualny program antywirusowy i uruchomić instalację.
    amp12
    Level 13  
    Jak próbowałeś instalować to może pozostały śmieci które utrudniają instalację na nowo użyj programiku norton remove.
    galad
    Level 18  

Taki błąd pokazywany jest podczas instalacji prosto ze strony nortona
    natomiast taki po ściągnięciu wersji 2016 jako całości.

Za każdym razem czyściłem pliki w folderze TEMP
    Matuzalem
    Level 43  
    galad wrote:
    Znalazłem na w sieci pełną wersję Nortona 2016...

Skoro to "pełna wersja", to pewnie warto sprawdzić jakie są jej wymagania systemowe.
    W 2016r. raczej na ich liście ciężko będzie znaleźć Windows XP, ale... Kto wie.
    galad
    Level 18  
    Tylko że mam czysty windows świeżo po instalacji, plus wszelkie sterowniki, office, kodeki, oraz zainstalowaną mozillę, więc nie wiem co może blokować instalację.
    galad
    Level 18  
    Możliwe że coś się pozmieniało, ostatni raz instalowałem Nortona w zeszłym roku, i instalacja przebiegła bezproblemowo, a teraz takie schody. Szkoda stracić jeszcze 2 miesiące subskrypcji, ale może jakiś darmowy antyvirus polecacie do xp?

Dodano po 3 [minuty]:

https://www.tegeteresini.com/qlDmeZs/5eIa/norton-antivirus-2016-22-9-1-12-ks.exe strona z której pobrałem program, a gdybym spróbował pobrać obraz .iso i zainstalować program po uprzednim odłączeniu komputera od sieci?
    krzysiek_krm
    Level 40  
    Nie jest to jakiś "odprysk" faktu, że na Twoim koncie jest już zainstalowana jakaś wersja ?
    galad
    Level 18  
    Pobrałem norton remove i nim próbowałem usunąć "odpryski", ale nic nie znalazł.