Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sylikon pytanie jaki jest po zaschnięciu

06 Maj 2020 23:51 198 6
 • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 22  
  Jest trwale elastyczny
 • Poziom 29  
  slu12345 napisał:
  dobrze się trzyma plastiku i metalu ?

  Metalu dobrze, plastiku (zależy jakiego) nie koniecznie, jest elastyczny.
 • Poziom 17  
  Ogólnie silikon dobrze się trzyma plastików, z wyjątkiem tzw. śliskich czyli polipropylenu, polietylenu i podobnych. Na nich też się trzyma, ale słabiej. Trochę pomaga w przyczepności przetarcie powierzchni papierem ściernym. W ogóle silikon najlepiej się trzyma materiałów porowatych. Często stosuje silikon do zabezpieczania rogów mebli i innych przedmiotów, żeby się dziecko nie uderzyło, a także do klejenia tkanin, stąd moje doświadczenia. Najlepiej dokonać próby i testu wytrzymałości, coś jak na tym filmie:
  https://www.youtube.com/watch?v=b4FBdlSaG_4
  Silikon jest trwale elastyczny i uprzedzam - mogą być potem trudności z jego usunięciem z niektórych powierzchni. Żeby łatwiej odkleić silikon należy go nakładać na mokro, czyli najpierw wcisnąć do roztworu detergentu z wodą (1:2 lub nawet 1:1) , uformować go i nakładać na powierzchnię ( szybko się zestala ). Ale w ten sposób słabo się trzyma każdej powierzchni, choć spełnia swoją funkcję zabezpieczającą.
 • Poziom 22  
  Silikon dość dobrze się trzyma metalu. Z plastikiem raczej dobrze. Gdy bardzo śliska powierzchnia można lekko zmatowić drobnym papierkiem ściernym. W moim odczuciu jest jak pisałem w miarę elastyczny. Nie jest np twardy jak kamień.