Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budżetowy smartfon za ok. 400zł

Danielos898 07 May 2020 10:32 1083 10
    Danielos898
    Level 12  
    Muszę kupić znajomej osobie nowy budżetowy telefon, powiedzmy za ok. 400zł. Mogę go zamówić jak najbardziej w Chinach.
    Wymagania nie są duże. Telefon ma posłużyć ze 3 lata. Zwracam uwagę na to by był w miarę nowy i aby dostawał aktualizację. Nie wiem jak to teraz wygląda, ale wiele lat temu podczas mojej co prawda krótkiej przygody z Androidem miałem sytuacje, że kupiłem nowego htc, wcale nie za jakieś małe pieniądze, a po roku okazało się, że nie dostał żadnej aktualizacji i połowa aplikacji przestała działać i nawet nie dało się wejść do sklepu play aby zaktualizować czy pobrać coś nowego. To były czasy jak zmieniali market na sklep - chyba jakoś tak to było - czasy Androida 2.x. A więc, telefon będzie używany do dzwonienia, komunikatorów i social medii. Czasem coś poczytać w przeglądarce, czasem filmik na yt. Żadnych skomplikowanych gier czy aplikacji. Aparat może być na poziomie "aby działał", a muzyka "aby grała". Osoba ta obecnie ma huawei p9 lite mini. Używa od 2017 i działa i jest zadowolona. Niestety bateria wariuje i telefon został potłuczony. Jak nowy telefon będzie porównywalny to dobrze, a jak lepszy to super.
    Co w takim razie polecacie?
    keseszel
    Level 26  
    Dziadostwo - czyli Xiaomi. Są spoko, cena akceptowalna. Możesz jeszcze pomyśleć o Motoroli. Jakaś tanizna.
    Kupno telefonu z Chin- jak kto woli, warto pomyśleć o gwarancji...
    Może warto naprawić to Twoje cudo.
    Danielos898
    Level 12  
    keseszel wrote:
    Dziadostwo - czyli Xiaomi. Są spoko, cena akceptowalna. Możesz jeszcze pomyśleć o Motoroli. Jakaś tanizna.
    Kupno telefonu z Chin- jak kto woli, warto pomyśleć o gwarancji...
    Może warto naprawić to Twoje cudo.

Czemu dziadostwo xiaomi? Dużo ludzi chwali.
    Wiele chińczyków z tego co czytałem ma w Polsce serwisy które to naprawiają ew. zajmują się wysyłką do naprawy do Chin
    Czy warto naprawiać Huawei to raczej wątpię. Ten telefon ma już 3 lata, więc pewnie kwestia czasu, jak aplikacje przestaną działać ze względu na stary system. Cały telefon jest w tragicznym stanie, obudowa popękana i porysowana, wyświetlacz zbity, ma pola gdzie nie działa dotyk, jakieś kolorowe plamy i czarne kropki. Bateria na wymarciu - ładuje się czasem w 10 min do full, później spada do 50% w kilka minut i tak dalej. Port ładowania słabo łączy.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    W tym budżecie kup xiaomi 7a na allegro i będziesz zadowolony. Z Chin się nie opłaca ściągać takich tanich.
    Danielos898
    Level 12  
    tino2003 wrote:
    W tym budżecie kup xiaomi 7a na allegro i będziesz zadowolony. Z Chin się nie opłaca ściągać takich tanich.

Nawet z kuponami? Mnie czas nie goni. Propozycja ciekawa, od ręki go można kupi. Polować na 3/32?
    A co sądzisz o Xiaomi redmi 8? Tylko samo redmi 8, a nie mi 8. W Polsce ok. 600zł, ale jakiś czas temu widziałem z Chin i wychodziło ok. 410-430zł.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Osobiście bym żadnego telefonu z Chin nie kupił. Redmi 7a mieści się w budżecie i jest gwarancja. Zapomnij o gwarancjach na telefony kupione w Chinach.
    Danielos898
    Level 12  
    tino2003 wrote:
    Osobiście bym żadnego telefonu z Chin nie kupił. Redmi 7a mieści się w budżecie i jest gwarancja. Zapomnij o gwarancjach na telefony kupione w Chinach.

A to nie jest tak, że każdy xiaomi bez względu gdzie kupiony można przekazać w Polsce do serwisu? 7a to ciekawa propozycja ale jak czytam, to wszyscy naciskają na 3GB ramu. Ogromnym plusem jest tu Android 9, choć pewnie na kolejną wersję nie ma szans. Dlatego myślałem nad redmi 8.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Zawsze mieć lepiej 3GB ramu niż 2, dodatkowo jak Ci urząd celny zafunduje cło to wtedy zobaczysz końcową cenę.
    Danielos898
    Level 12  
    tino2003 wrote:
    Zawsze mieć lepiej 3GB ramu niż 2, dodatkowo jak Ci urząd celny zafunduje cło to wtedy zobaczysz końcową cenę.

Tego cła to ile wyjdzie? z 50zł? Da się przeżyć, trudno.
    Dlatego myślę nad tym redmi 8. Co o nim sądzisz?
    Jeszcze Motorole Moto e6 plus 4/64 znalazłem. Cena 500zł w sklepach w Polsce od ręki, poszukałbym okazji taniej. Dość nowy model, andek 9 na pokładzie. Może warto?
    Nokia 4.2 3/32 andek 9. Ok. 500zł
    I jeszcze Alcatel 1s 2020, 3/32, andek 10. Model z tego roku. I nawet tani, 450 od ręki.

Te 4 modele biorę pod uwagę, jeżeli chodzi o opcje z delikatnym przekroczeniem budżetu. Co wybrać?
    keseszel
    Level 26  
    Bierz taki na jaki Cię stać i jaki Ci się podoba. Podstawowe kryterium. Druga najważniejsza rzecz - 3 G pamięci. Trzecia najwazniejsza- byle nie był to Xiaomi. Ja używam Xiaomi, więcej nie kupię. Motorola.