Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mobilus ERS Senso - była sobie indukcja

07 Maj 2020 13:15 228 5
  • Poziom 14  
    Witam,

najprawdopodobniej będę miał napędy do rolet Mobilus ERS Senso. Z informacji od Mobilus wynika, że jeśli chcę przedłużyć fabryczny przewód 5 żyłowy, to może być problem ze sterowaniem bo na długim odcinku (10-12m) może wystąpić indukcja. I.. trochę zgupiałem, bo jak tu robić instalację w gwiazdę np. z poddasza, na drugim końcu domu niż rozdzielnica? Albo jeśli chcę mieć przycisk lokalny nie przy oknie, tylko przy drzwiach. Okej, mogę zamiast 5x1.5mm^2, położyć osobno 3x1.5 i 2x1.5, ale czy to pomoże?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post

Poziom 10  
    Dzień dobry - wszystkie nowe napędy z serii ERS posiadające technologię SENSO 4.0 nie mają już problemów z indukcją. Łatwo poznać je po szarym kolorze zabieraka.

Mobilus ERS Senso - była sobie indukcja
  • Poziom 14  
    Dziękuję za odpowiedź. Pytanie mam tylko, czy mogę mieć pewność, że rolety dostarczone na początku czerwca posiadają już te nowe napędy?
  • Pomocny post

Poziom 10  
    Napędy SENSO w tej wersji dostarczamy do naszych odbiorców od ponad roku - najłatwiejszym sposobem na identyfikację jest właśnie szary zabierak - wcześniej był czarny.
  • Poziom 14  
    Jasne, ale co może zrobić klient, jeśli dostanie starsze wersje rolet? Czy mam to jakoś Oknoplastowi zaznaczyć, żebym potem nie miał problemów?

• Poziom 10  
    Jeżeli zamawia Pan napędy z Oknoplast, otrzyma Pan najnowsze siłowniki.