Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 320cdi - Błąď p2553

Kaziu1991 07 May 2020 22:54 1179 2
Texa Poland
    Kaziu1991
    Level 22  
    Witam. Na warsztacie mercedes cls 320cdi v6 w219. Problemem jest błąd p2553. Niestety nie mam możliwosci podłączyc pod SD, ale czytając kody cdif3 albo texa błąd zawsze wychodzi ten sam. Auto ma moc, zapala dobrze, nie szarpie, poprostu co jakiś czas zapala check. Miał ktoś może doświadczenie z tym błędem w MB?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
    procsa
    Level 31  
    Nie zauważyłeś zwiększonego apetytu na ropę ? Jedna z opcji to może mieć to wspólnego z dopalaniem filtra cząsteczek, daje więcej paliwa, czyli coś jest tutaj nie tak, sprawdź czy w oleju nie przybywa ropy. Druga opcja to problemy z powietrzem w układzie, czyli filtr, MAP sensor itp. (klapy wirowe?), ale w tym przypadku raczej kontrolka się nie oświeca tylko silnik wchodzi w tryb awaryjny i odcina turbo. Ten błąd był już kiedyś przerabiany na innym forum ,ale nie było rozwiązania, nie masz innego wyjścia jak udanie się do kogoś ogarniętego z SD.
    Kaziu1991
    Level 22  
    Oleju nie przybywa. Mechanicznie układ paliwowy w stanie bdb, elektrycznie raczej tez. Dpf wypala się średnio co 400-500km i to bez informowania o tym kierowcy, widać to w parametrach. Ciśnienie różnicowe na poziomie 6mbar na biegu jałowym, czyli filtr drożny. Problem występuje nie notorycznie, raz jest dobrze przez 5tys km innym razem po 50km jest juz błąd. Auto nie wchodzi w awaryjny. Pamiętam, że na początku produkcji 320cdi v6 było mega czułe na filtr paliwa i tolerowało tylko OE, ale czy w tym jeszcze tak było to mi się nie wydaje. Najgorsze, ze ten błąd nie ma jasnego wyjaśnienia. Zastanawiają mnie jeszcze przepływomierze, może tu jest pies pogrzebany?