Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kruger Matz 1081 dziwny dzwięk - podczas uruchamiania Kruger Matz tablet wydaje

08 Maj 2020 12:38 531 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Podczas uruchamiania (przycisk Power) tablet Kruger Matz 1081 z win 8.1 tablet ten wydaje dziwne dzwięki przypominające dzwięk wibracji i co najważniejsze tablet ten nie uruchamia się do systemowego windowsa 8.1 po prostu czarny ekran ....
    Aby unikły dziwne dzwięki wydobywane ze środka tabletu nie zglośnika nalezy tablet odłączyć od zasilania i przeczekać chwilę aż bateria się rozładuje ...Po rozładowaniu baterii na nowo trzeba go podłączyć do zasilania i przy ponownej próbie włączenia przez POWER kolejny raz słychać dziwny dżwięk ala jak by wibracji ....
    Jak temu zaradzić może ktoś miał podobny przypadek?

Gdy tablet wyłącze przyciskiem Power OFF i podłącze ładowarkę,zostawię w stanie ładowania to nie słychać dzwieku ani nie świeci czerwona dioda przy przycisku Power OFF
    Nieraz system windows startuje i jest napis proszę czekać trwa ładowanie a póżniej czarny ekran ....
    Chcę dodać że tablet wcześniej działał nie był może włączany około 6miesięcy
    Czy ktoś może rozkręcał ten tablet? jakaś intrukcja krok po kroku?

Zastanawiam się czy może ładowarka nie padła hmm tylko jak ją zmierzyć jak ten wtyk jest taki cienki aby zwarcia nie zrobić ....
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 9  
    Kruger Matz 1081 dziwny dzwięk - podczas uruchamiania Kruger Matz tablet wydaje
    nutergsm napisał:
    Rozbierz tablet i sprawdź napięcie baterii.

widzę tylko 2 śrubki duże i 2 małe rozkręciłem lecz nic nie umie wygiąć aby sie otwierało coś ....
    może jakaś podpowiedż jak rozkręcić K&M 1081 aby nie ułamać tych plastików?

nie chce nic na siłę wyginać aby coś umałać ....bo szkoda by było utracić i pózniej tylko sprzedać go na części ....
    tutaj umieszczam te 4śrubki widoczne i rozkręcone i co dalej aby nie rozwalić obudowy
    https://obrazki.elektroda.pl/5712106100_1588964242.jpg
  • Moderator - GSM
    Jak w większości tabletów trzeba podważyć i ostrożnie podnosić w koło. Tam sa plastikowe zatrzaski i mocno trzymają.
  • Poziom 9  
    Podjadę do firmowego sklepu K&M i podłącze inna nową ładowarkę zobaczę jaka będzie reakcja ....

• Poziom 43  
    robertj07 napisał:
    Zastanawiam się czy może ładowarka nie padła hmm tylko jak ją zmierzyć jak ten wtyk jest taki cienki aby zwarcia nie zrobić ....

Pokaż ten wtyk.
  • Poziom 9  
    Po południu postaram się zrobić krótkie wideo z moją usterką i podam linka .....
    a moje pytanie jest czy ktoś się może orientuje mniej więcej jakie mogą być wahania takiej naprawy? Wiem,że nie jesteście wróżkami i na oko lub słowo ciężko wam stwierdzić ale zastanawiam się czy nie oddać tego do serwisu K&M ....Nie chcę się za to brać gdyż boję się o te plastiki jak pęknie to już będzie lipa na całego ...i wtedy pójdzie do kosza całość ....
  • Moderator - GSM
    Rozbierz tablet, sprawdź napięcie baterii. Obstawiam zbyt głęboko rozładowana baterię i dlatego nie chce ruszyć ładowanie.
  • Poziom 9  
    Powiedzmy że bateria będzie miała niskie napięcie i co dalej jak to naprawić?

Wyłączyłem tablet na przycisku OFF i postanowiłem podłączyć ładowarkę na ok 4 godziny. Następnie tablet się obudził ale w języku niemieckim,po kilku kliknięciach przywróciłem go do ustawień,ustawiłem język polski i zrestartowałem.
    Tablet normalnie działa lecz nadal słychać ten dzwięk jak by wibracji ...buczenie ....
    Próbowałem tez na opcji wyloguj i podłączyłem na nowo kabel zasilający następnie Power ON ale nadal wydaje dzwięk ..... hmmm
    Gdy tablet jest wyłączony przyciskiem Power OFF i podpięty pod ładowanie przez ładowarkę to dzwięk znikł ....Dioda która zawsze świeciła się na kolor czerwony podczas ładowania teraz się nie świeci ....
  • Poziom 9  
    otworzyłem ten tablet K&M 1081 przesyłam zdjęcie lecz jeszcze nie dotarłem bezpośrednio do miejsca przyczyny,podejrzewam,że będzie to silniczek wibracji bo nadal tak głośno wibruje .... Kruger Matz 1081 dziwny dzwięk - podczas uruchamiania Kruger Matz tablet wydaje

Muszę na spokojnie rozkręcać powoli dalej ..
    Wibracja została odpięta lecz po włączeniu tabletu nagle dziwnie się zachowuje tzn.nieraz włączy się cały windows po pracuje ok 10min i powraca do logo Kruger matz ...
    a nie raz po prostu przy uruchomieniu się zawiesi na logo Kruger matz hmmm i co tu teraz podejrzewać?

po rozkręceniu tabletu okazało się że powodem który wydaje dziwny dzwięk była wibracja więc postanowiłem odlutować jedna nóżkę i tablet powrócił do życia lecz została odłączona wibracja ....w sumie to nie jest aż tak potrzebne...