Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cewka zapłonowa w pilarkach Solo 631

08 Maj 2020 17:22 204 6
 • Poziom 6  
  Witam,

  Posiadam leciwą już pilarkę Solo 631/Farmer 31, która nie odpala. poprzedni właściciel wymienił cewkę zapłonową ale nie od tego modelu. Nowa cewka pasuje na mocowania, nie przyciera o koło magnesowe jedynie przewód WN był za krótki więc jest dorabiany. Jednak pilarka nie chce pracować. Jest iskra i nawet odpala ale max co pochodziła to 3 sekundy na wolnych obrotach. A i to wydaje mi się jest efekt nagromadzenia paliwa w kanałach w skutek ciągłego szarpania za szarpak. Przypuszczam że przyczyną jest nieprawidłowy punkt zapłonu. Czy cewka od innego modelu może mieć punkt zapłonu w innym miejscu ? Jak działa taka cewka? skąd "wie" kiedy iskra ma przeskoczyć? Proszę o odpowiedź czy na takiej cewce ma szanse to działać. Jak pisałem pilarka jest stara i trudno znaleźć do niej części, stąd zakup cewki z innego modelu
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Wszystko rozumujesz poprawnie. Cewka z reguły pasowana indywidualnie do danego modelu (co za tym idzie punkt zapłonu może się nie zgadzać). Wszystko jest do sprawdzenia ale wymaga minimum lampy stroboskopowej. Choć ciekawe jest to odpalenie na chwilę ale to jest tylko gdybanie. Na kole magnesowym masz wtopione magnesy stąd cewka "wie" kiedy zaiskrzyć. Znalezienie cewki nie jest większym problemem ale pewnie koszt i niepewność sukcesu (innych usterek) spowodowały kombinacje.
 • Poziom 6  
  Dzięki za wyjaśnienia. Zabieram się za szukanie oryginalnej cewki.
 • Poziom 6  
  Aktualizacja.

  Piła odpaliła na starej cewce i ładnie pracuje na wolnych obrotach, ale nie chce się wkręcać na obroty. Po dodaniu gazu otwiera się przepustnica i nie przyspiesza ani nie gaśnie. A powinno ją zdusić z powodu nadmiaru paliwa lub powietrza. dopiero gdy długo potrzymam na pełnym gazie to zgaśnie. Co to może być? Teraz obstawiam problem z gaźnikiem. Czy to nadal może być wina cewki nie od tego modelu?
 • Poziom 6  
  Ale tu się nie da ustawiać kąta zapłonu. Dodatkowo zauważyłem że podczas pracy przy zdjętym filtrze powietrza, tym wlotem powietrza wydostaje się paliwo bo przykładając palec robi się on mokry od paliwa
 • Poziom 27  
  No nie da się ale jak cewka niewłaściwa to zapłon jest w niewłaściwym miejscu. Odkręć tłumik i zobacz jak wygląda tłok. To, że cofa się paliwo przy w pełni otwartej przepustnicy bez filtra to norma.