Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić zdalny podajnik jedzenia dla kur i zdalnie otwierane drzwi kurnika?

elektronik2018 08 May 2020 23:10 888 8
Metalwork
    elektronik2018
    Level 10  
    Witam. Chciałbym zrobić zdalny podajnik jedzenia dla kur w kurniku.
    Coś na zasadzie, że jest wiadro z paszą i to wiadro jest zamknięte jakąś pokrywą i po naciśnięciu czegoś na telefonie albo jakimś pilocie ta pokrywką się otwiera na kilka milimetrów i sobie leci pasza i po paru sekundach ją zamykam. Oprócz tego chciałbym zrobić jakieś zdalnie otwierane drzwi dla kur z kurnika.

Zanim zaczniecie mówić że jestem leniem to zrozumcie, że z powodu swej niepełnosprawności nie zawsze mogę iść do kur i im ogarnąć. Na elektronice znam się jako tako i myślałem o jakimś arduino. Serdeczne dzięki za wszelkie odpowiedzi.
  • Metalwork
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Jaka odleglość od kurnika
    ?
  • Metalwork
    and_rog
    Level 23  
    Te wiadro z pokrywą, co się uchyla, i zamyka raczej się nie sprawdzi. Raz pasza się zawiesi, i mimo uchylenia nie poleci, a raz się nie zamknie, i mimo polecenie "zamknij" pozostanie uchylone.
    Lepszy byłby dozownik jak np. do pieca miałowego - tzn. zasobnik, a pod nim podajnik ślimakowy. Wiem, to kosztuje, ale mówimy o rozwiązaniu co ma działać. Coś w stylu:
    https://www.olx.pl/oferta/podajnik-slimakowy-...-z-zbiornikiem-CID628-IDEvrVX.html#be4eda8b6e
    tylko oczywiście trzeba to oczyścić. A otwieranie/zamykanie kurnika - siłownik elektryczny, np:
    https://www.olx.pl/oferta/silownik-silowniki-...acja-krancowek-CID628-IDDVGcr.html#6976eb4229
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Pociagnkiesz przewody czy pilot ?
    Maslarz
    Level 14  
    Tak jak wyżej kolega napisał do podawania paszy podajnik ślimakowy. Inne metody się nie sprawdzą. Wystarczy lekko wilgotna pasza i wiadro z pokrywką się zatnie. Do otwierania drzwi najprostszy - najtańszy siłownik bramy uchylnej. Sterowanie - odległość 100 m to trochę dużo. Piloty się nie sprawdzą. Trzeba by było podwiesić skrętkę komputerową. Jakbyś chciał eksperymentować możesz zrobić sterowanie po magistrali danych np Ip. Jest to o tyle fajna zabawa, ze możesz rozbudowywać zależnie od swojej fantazji. Np dozór kamerowy. Ale to jest droższa zabawa. Najprościej to możesz przesyłać nią rozkazy niskonapięciowe otwórz - zamknij, włącz - wyłącz, zapal - zgaś światło. Czy masz zasilanie 220V w kurniku? Po skrętce nie możesz przesłać zasilania.
    Waldek Osiński
    Level 16  
    iJeżeli Kolega położy przewody, to położy 3x2,5 do zasilania, skrętkę do monitoringu, i LiCY 2x0,75 do Modbusa...
    A wtedy będziemy deliberować.