Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ułomne DAB+ nadawcy nie korzystają z możliwości

09 Maj 2020 01:15 555 4
  • Poziom 26  
    Inwalidztwo polskiego radia DAB.
    Od jakiegoś już czasu korzystam z DAB+. Jestem na tyle cwanym lisem, że odbieram ze Śremu – Cały pakiet łącznie z Radiem Poznań, z Niemiec również cały pakiet z np. Radiem BOB! i z Absolut Relax oraz np. Energy. Do tego z Wrocławia Kulturę i PRW.
    Dlaczego nowy wątek?
    Czy ktoś jest w stanie mi objaśnić dlaczego polskie stacje radiowe nadają w komunikatach nieprzerwanie to samo: - Radio Wrocław Kultura - „Barbara Wronska – Abstrakcja”, a ze Śremu Radio Poznań – Radio Poznan- ?
    Może za niski abonament jest i stąd te, nic nie warte informacje? Niemieckie stacje nadają informacje o tytułach i wykonawcach bez żadnych problemów.
    A może to ze mną jest coś nie tak? Zbyt wygórowane wymagania, czy co?
    Do tej pory się chwalą, że ta cyfrowa technologia niesie ze sobą takie możliwości. Nic tylko czerpać garścią pełną... Takie bogactwo wszystkiego i co? Chyba za dużo tego jest, bo najzwyczajniej w świecie nie dają rady.
    Teraz z Wrocławia... Na wyświetlaczu widzę - RW Kultura (górny wiersz), a na dole się przewala wciąż i wciąż komunikat: - Radio Wrocław Kultura. Czyste Emocje. BARBARA WRONSKA – Abstrakcja.
    Z abstrakcją trafili w dziesiątkę.
    Poznań nie jest lepszy. Teraz jest tylko nazwa stacji i „-„. Wcześniej było coś w stylu „ktoś tam wykonuje coś tam” ale nie pamiętam co to było. Mają swoje dobre chwile, jednakowoż może za chwil kilka i nie teraz!
    Jeżeli jest ktoś wtajemniczony w te klimaty to proszę o odpowiedź na zasadnicze pytanie – dlaczego?
  • Poziom 26  
    Bo traktują DAB jak coś nieużywanego i mało popularnego. Napisz do tych stacji niech ruszą 4 litery i poustawiają co powinni ustawić, lub zmień stacje. Oni pewnie mają DAB w testach i nie widza potrzeby by cokolwiek z nim robić.
  • Poziom 26  
    Paliwo złej jakości - zmień dystrybutora!
    I tylko tyle?
    Czy wobec takiego dictum nie ma kolega wrażenia, że ktoś np. kolegę okrada?
    Położyć uszy po sobie i przeprosić za swoje istnienie?
    Ja naprawdę płacę abonament rzetelnie!
    Jak do tej pory z rzeczonym Radiem Wrocław Kulturą nie ma możliwości jakiegokolwiek kontaktu.
    Mejla nie można do nich wysłać, a telefonu żadnego nie podają. Radio-widmo, jak ta lala.
    Spróbuję jeszcze na innych forach zaciągnąć języka. Może jestem jednak jakimś ułomkiem/odłamkiem który funkcjonuje w świecie już dawno nie istniejącym...
    Taki odprysk z papy i drutu na firmamencie nieba się mieniący kolorami tęczy...
    Szymborska byłaby ze mnie dumna :D
    Się jeszcze trafił ten pieprzony DAB na dokładkę. Komu to potrzebne, do jasnej, ciasnej...
  • Poziom 26  
    Nie miej do mnie pretensji, że taki mamy klimat. Ja słucham radia RMF Classic które zasięg ma tylko w mieście i bliskiej okolicy. Szans by takie radio było ogólnopolskie i słyszalne w najmniejszej wiosce nie widzę. Mogę za to posłuchać tej stacji przez internet, nawet w najmniejszej wiosce. DAB niestety skazany jest na upadek. Może nie na upadek, ale na nierozwinięcie skrzydeł. Do tego, by słuchać DAB trzeba wymienić sprzęt odbierający. O ile w domu możesz sobie pozwolić na inwestycję w nowy odbiornik (bo modernizujesz akurat nagłośnienie), to w samochodzie już jest trochę gorzej, a raczej dużo drożej. Radia dedykowane do samochodów niestety kosztują. "Paaaanie. Komu to potrzebne"
    A tak BTW to od dłuższego już czasu w samochodzie słucham audiobooków. Ma to same plusy. Nie ma reklam. Nie ma bzdur opowiadanych przez prowadzących (w RMF Classic też ich nie ma). I możesz posłuchać ciekawej książki.
  • Poziom 18  
    RMF Classic jest jeszcze na satelicie i reklamy są. Akurat jak włączyłem byla reklama.