Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nissan murano z 50 - Moduł zamka centralnego

Becia81 09 May 2020 08:36 1434 11
    Becia81
    Level 4  
    Witam.
    Może ktoś mi podpowie gdzie jest zamontowany moduł zamka centralnego w moim nissan murano 2005 r .
    Mam nadzieję ,że mój mąż mi wymieni, a niestety nigdzie nie mogę znaleźć gdzie jest schowany.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Nissan murano z 50 - Moduł zamka centralnego
    Becia81
    Level 4  
    Dziękuję.
    Czyli rozumiem że to jest nr 3 w pierwszym schemacie.?.
    Kurczę chyba jednak będę musiała podjechać do elektryka🤔
    ladamaniac
    Level 39  
    Nie mam na 100% pewności, ale tak kojarzę, że centralny sterowany jest z BCM. To na zdjęciu w twoim poście to nie BCM. Jakie objawy? Centralny nie działa w ogóle, czy tylko z pilota?
    Becia81
    Level 4  
    Centralny działa tylko na drzwi tylne.
    Przód jak zamknę z kluczyka to tylko z pilota czasami otwiera.
    Wymieniłam zamki bo tak mi kazał elektryk bo podobno zamki były zepsute i niby jest lepiej bo tak jakby chcieli zamknąć przednie drzwi ale nie ma siły.
    Bateria w pilocie wymieniona.
    Poradzili mi właśnie żeby jeszcze wymienić ten moduł centralnego zamka to kupiłam i myślałam że omine warsztat bo prosto to będzie wymienić.
    Sama już nie wiem
    ladamaniac
    Level 39  
    Jestem na razie w kwarantannie i nie mam dostępu do schematów, zresztą do japońców często nic nie ma. Przy takich objawach szukałbym raczej w wiązkach wtyczkach. Dlatego, że z reguły wszystkie drzwi są sterowane z jednego przekaźnika. Ewentualnie drzwi kierowcy mogą być otwierane z osobnego, jedno naciśnięcie pilota otwiera drzwi kierowcy drugie otwiera pozostałe drzwi. Zamykane są wszystkie razem ( oczywiście jeśli nie ma modułów w drzwiach).
    Jeżeli sygnał zamknij/otwórz zawsze dochodzi, tylko jest słaby, to bardzo druciarskim rozwiązaniem można „wzmocnić” sygnał przekaźnikami. Tylko nikt nie da gwarancji, że kiedyś całkiem braknie sygnału.
    Becia81
    Level 4  
    Dziękuję za pomoc.
    Wiem właśnie że jak raz sciane otwieranie to przód powinno otworzyć A na dwa razy dopiero otwiera się tył. Wstawię chyba jednak do elektryka niech jeszcze raz to przejrzy, tylko jak pomyślę jak oni pracuje to mnie krew zalewa bo ostatnio trzymali 3 tyg auto i nie zrobili tego do końca.masakra.
    Becia81
    Level 4  
    Dziękuję Ci bardzo.
    pieniac
    Level 11  
    Dzien dobry, ponieważ sieć jest bardzo uboga w te tematy(przynajmniej ja nic o centralnym w Z50 nie mogę znaleźć) może ktoś coś podpowie. Po montażu radia (zwarł sie na milisekundę stały z masa ) straciłem stały plus w kostce radia ( z tym sobie poradziłem ) i zamykanie z pilota, centralny z przycisku na drzwiach działa , wszystkie bezpieczniki miernikiem przeleciałem i są ok, ponieważ mam popsuty zamek bo ktoś sie włamywał do tego auta kiedyś, nie mam jak go zamykać. Macie może jakąś koncepcje ?
    Slawox
    Level 14  
    PIENIAC skoro ''zamykanie z pilota, centralny z przycisku na drzwiach działa'' to co jest problemem ..???
    Becia81
    Level 4  
    Nie udało się
    Sprzedałam auto 😉