Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy A50 - ładowanie indukcyjne.

Dabster01 09 May 2020 08:38 18549 11
    Dabster01
    Level 2  
    Witam. Problem dotyczy ładowania indukcyjnego. Zakupiłem adapter indukcyjny do telefonu Samsung Galaxy A50. Kładę telefon na ładowarce z podłączonym już wcześniej adapterem pod port telefonu USB typu C i zero ładowania. Na innych telefonach od strzała wykrywa cewkę adaptera i ładuje inne telefony. Tutaj jest problem tak jakby coś było zablokowane fabrycznie, bo widać że adapter współpracuje z ładowarką. Ale nie ładuje.
    neo cambell
    Level 18  
    Nie każda ładowarka bezprzewodowa (NFC) działa z każdym telefonem. Spotkałem się ... W ustawieniach usługi wyłączenie NFC nie jest ...
    należy podłączyć miernik i pobrać próbkę
    plustek
    Level 31  
    Quote:
    Nie każda ładowarka bezprzewodowa (NFC) działa z każdym telefonem. Spotkałem się ... W ustawieniach usługi wyłączenie NFC nie jest ...

NFC to nie jest ładowanie bezprzewodowe. Samsung A50 nie ma ładowania bezprzewodowego (indukcyjnego) i tyle w temacie.
    n6210
    Level 29  
    Ciekawe bo adaptery zewnętrzne nie różnią się niczym dla telefonu od zwykłego zasilacza do ładowania... zresztą sam twierdzisz, że z innym telefonem działa więc to coś ten twój A50 szwankuje no albo wtyk USB od adaptera. To jest adapter z kablem USBC czy podłaczasz co chcesz? Może tu jest problem. Możesz zainstalować jakiś program pokazujący stan baterii/ładowania jak AIDA64 albo Device info i zobaczysz czy adapter coś podaje na gniazdo ładowania/cy probuje ładować.
    n6210
    Level 29  
    a właśnie i wyłącz NFC w telefonie, może przez włączone NFC w telefonie ładowarka nie umie sie dogadać z adapterem i ten jej wtedy nie rozpozna i nie włączy ładowania.
    Dabster01
    Level 2  
    To jest adapter USB typu C, zakupiłem nawet drugi z innej firmy i nic. Widać że próbuje adapter ładować ale na telefon nic się nie dzieje. Dodam że obydwa adaptery działaja bez problemu z innym telefonami pod USB typu C. (WLACZONA/Wyłączona funkcja NFC nic nie zmienia)
    n6210
    Level 29  
    Próbowałeś kłaść podłączony adapter ale bez telefonu? Tzn tak żeby telefon był obok, może jakieś jego wewnętrzne elementy coś brużdżą. Apka o której pisałem nic nie pokazuje? Żanej próby ładowania?
    Dabster01
    Level 2  
    Tak, próbowałem już wiele razy kłaść sam adapter i nic. Spr wieczorem czy coś pokazuje na aplikacji
    n6210
    Level 29  
    No to widocznie ten telefon nie umie się dogadać adapterem jako ładowarką... jest to dziwne, ale nie niemożliwe. Nie mam A50 więc nie sprawdzę, ale czy jak się chce go naładować zwykłym kablem USB-A -> USB-C np z komputera to to działa poprawnie?
    Dabster01
    Level 2  
    Tak, działa poprawnie. Możliwe że któraś zainstalowana aktualizacja blokuje ladowanie w ten sposób. Sprawdzę jeszcze czy ladowanie przez adapter wykaze cos w aplikacji.

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

Odpaliłem aplikację AIDA64, podłączyłem adapter, żadnej próby ładowania.
    kosiarek77
    Level 1  
    Mam ten sam problem. Wydedukowałem, że może się to wiązać z większym prądem ładowania niż ten, który jest w stanie przekazać mój adapter (charching voltage DC5V / 800mA). Poprzedni telefon A40 z mniejszą baterią bez problemu ładował się za pośrednictwem tego adaptera. A50 ma dużą baterię i prawdopodobnie na początku jest sprawdzany max prąd ładowania - źródło nie przechodzi tego testu i ładowanie nie rozpoczyna się. Podobny efekt można zaobserwować podłączając stara ładowarkę (prąd ładowania poniżej 1A) do tego telefonu. Szukałem adaptera na USB C z prądem ładowania 2A - niestety bezskutecznie :(