Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja do bramy wjazdowej

09 Maj 2020 08:51 282 10
  • Poziom 4  
    Witam mam pytanie będę wkopywał przewody do domofonu, chciałem dodatkowo dać przewody do zasilania do siłowników do bramy jak kiedyś będę montował i nie wiem czy dać takie jak do domofonu i czy takie same przewody będą mi potrzebne później do połączenie tego wszystkiego do centralki.

p.s dodam że domofon i napęd nie będą łączone bo domofon już mam podłączony ale stare przewody są do niczego i będę nowe przeprowadzał.

taki zestaw przykładowo będę chciał kupić:

Link

a przewody do domofonu takie:

Link
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    marcovan napisał:
    chciałem dodatkowo dać przewody do zasilania do siłowników do bramy jak kiedyś będę montował i nie wiem czy dać takie jak do domofonu

Nie. Do domofonu masz żyły 0.5mm, są zbyt cienkie do zasilania bramy. Musisz mieć kabel minimum 3 x 1.5 mm. Dotyczy to Twojej propozycji, bo jeszcze napędu nie masz.
  • Poziom 4  
    tak napędu jeszcze nie mam, ale chciałem wkopać teraz bo rozbieram kostkę od furtki do domu i dodatkowo kładę na drugi wjazd tam gdzie będę chciał później montował napęd rozumiem czyli do zasilania 3 x 1.5 mm przykładowo taki Link a do połączenie wszystkiego do centralki czyli do 2x Napęd 2x fotokomórki i lampa ostrzegawcza czy inne przewody. znalazłem coś takiego czy taki schemat jest poprawny:czy takie będą się nadawać
    4x1,5mm śiłownik
    lampa ostrzegawcza 2x,1,5mm
    fotokomórki tx 2x.05mm
    fotokomórki rx 4x05mm
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zasilanie takie jak podałeś. Doprowadzasz je do jednego ze słupków (lewy, lub prawy)tam gdzie będzie centralka. Pomiędzy słupkami dwa przewody 2 x 1mm², dla zasilania siłowników i fotokomórek. Pomyśleć też o ewentualnym oświetleniu wjazdu
  • Poziom 4  
    Aha rozumiem dzięki.

mam jeszcze pytanie odnośnie napędu szukam jakiegoś zestawu do max 1500 zł jaki polecacie zastanawiam się nad zestawem FAAC oczywiśćie napęd do bramy skrzydłowej do 250 kg i manualnym otwieraniem w razie braku zasilania.

znalazłem taki zestaw Link lub Link
  • Poziom 4  
    Witam mam pytanie mam pierwszą bramę zamykaną na pilota i teraz instaluje zestaw w drugiej czy mogę podpiąć się pod zasilanie pod pierwszą bo przy niej mam normalnie przewody w domu w garażu i chciałbym to połączyć razem żeby było mniej roboty, chodzi mi o podpięcie pod zasilanie do centrali do pierwszej.
  • Poziom 43  
    marcovan napisał:
    bo przy niej mam normalnie przewody w domu w garażu i chciałbym to połączyć razem

Tego fragmentu nie bardzo rozumiem.
    Teoretycznie jest taka możliwość, ale trzeba zrobić bilans mocy tych odbiorników, jaki jest przewód/kabel i jakie jest zabezpieczenie tego obwodu.
  • Poziom 4  
    Chodzi mi o połączenie przewodu zasilającego od drugiej bramy i pierwszej razem pod jeden przewód zasilający pod który mam już podłączoną pierwszą bramę do domu żeby nie przeciągać drugiego zasilania do domu. ale chyba nie będę kombinował wkopię nowy przewód i tyle, boje się takich łączeń bo nie znam się na tym za bardzo.
  • Poziom 43  
    marcovan napisał:

taki zestaw przykładowo będę chciał kupić:

To jest "przykładowo", może będzie inny o zupełnie innych parametrach. Co do pierwszej bramy, to nic nie wiemy, nie wiemy jaki tam jest przewód zasilający, jakie jest jego zabezpieczenie. Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, trzeba mieć te dane, bez nich to tylko mozna przypuszczać. jaw wyżej napisałem "teoretycznie" jest to możliwe.
  • Poziom 4  
    Rozumiem pytam tylko z ciekawości, ale łatwiej mi będzie pod nowy bo nie chce nic uszkodzić z pierwszej bramy.