Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Projektor Epson EB-X6e odblokowanie

pawel13579999 09 May 2020 09:01 771 6
lampy.pl
    pawel13579999
    Level 10  
    Witam,
    ostatnio nabyłem uszkodzony projektor epson w celu przerobienia go na LED nie kosztował mnie wiele no i z obejściem detekcji lampy dałem rade no z tą diodą led trochę gorzej trzeba to będzie dopracować. No ale mam z nim problem taki, że jest zablokowany hasłem. Z tego co znalazłem to te projektory mają fabrycznie założone hasło 0000 lub 1793. No hasło 0000 da się wpisać no ale to drugie nie wskakuje 7 i 9 te kody NEC2, które znalazłem w internecie są inne w tym modelu.
    Projektor ma zablokowany panel na obudowie czyli nie reaguje na wciskanie przycisków. Pilota z tym projektorem też nie było tak że włączyć nawet z panelu się nie da.
    Korzystam z tych kodów ir (plik w załączniku) steruje projektorem za pomocą arduino nano przez monitor portu szeregowego. Tak jak pisałem nie wszystkie kody wskakują no ale jest ich więcej niż na oryginalnym pilocie które kody wpisać by uzyskać cyfry 1793 bo może jest więcej możliwości niż ja kombinowałem?
    A może ktoś ma oryginalny pilot od tego modelu i się podzieli kodami.
    Plota nie planuję kupować bo jest droższy niż cały projektor no i trzeba długo czekać aż przyślą. No i jest on zbędny chce tylko odblokować projektor i panel.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • lampy.pl
    neo cambell
    Level 18  
    czy nie będzie łatwiej dać nowy bios?
  • lampy.pl
    pawel13579999
    Level 10  
    Tak będzie łatwiej tylko gdzie mogę znaleźć nowe oprogramowanie i czy da rade to po USB wgrać? Jak to wgrać? Też tak kombinowałem i nie mogę nic znaleźć no ale mam go od kilku dni więc może przeoczyłem jakąś stronę.
    lisek
    Service technician RTV
    Może coś wyczytasz z tego SM Link_ epson_emp-822_emp-83_emp-x5_emp-s5

Masz code : 4 czy 5 cyfr?
    Quote:
    Request Code xxxxx" (a 5-digit number)

p.s
    Dla unlocked zalecaja kontakt Link i podanie ( projector's serial number)

Podobnież ? Reset ? flash czasem pomagał
    - zależy jaka tam masz , np. AT45DB041B od Mouser Link
    pawel13579999
    Level 10  
    Taki ekran się pojawia nie widzę tu żadnego numeru błędu ani ile cyfr ma mieć ten pin do odblokowania.
    Po wprowadzeniu 4 cyfr projektor chce nowy kod więc pin ma 4 cyfry. Z tego co znalazłem to fabryczny kod odblokowujący w tym modelu był 0000 lub 1793 problem w tym, że 7 i 9 nie wskakuje czyli ta proteza pilota z załącznika w pierwszym poście jest pewnie z jakiegoś innego modelu dlatego potrzebne mi kody NEC2 raw do arduino do tego konkretnego pilota. Jak wysyłam do projektora avmute/up/pointer/user (34, 51, 21, 49) wskakują tylko 2 cyfry.
    Projektor Epson EB-X6e odblokowanie
    Taką mam płytę główną w projektorze.
    Projektor Epson EB-X6e odblokowanie
    Gdzie jest ten flash i jak go zresetować czy jest tam gdzieś jakaś bateria, którą trzeba wyciągnąć albo jakiś przycisk reset czy coś takiego?

Wczoraj pisałem do firmy epson piszą że kod 0000 powinien być ok tylko problem w tym, że cyfra 0 nie wskakuje coś mi się wydaje że te kody pilota na stronie Link są od jakiegoś innego modelu i nie wszystkie pasują do tego projektora no albo wysyłam nie ten kod który trzeba (próbowałem zoom 4 razy - no ale na zdjęciu pilota jest zoom+ i zoom - a w tych moich kodach jest tylko zoom) . Podzieli się ktoś kodami pronto hex oryginalnego pilota do modelu EB-X6e proszę. Jak coś dałem sobie spokój z arduino program irscrutinizer jest wygodniejszy.
    pawel13579999
    Level 10  
    Zauważyłem, że nie wszystkie przyciski wpisują coś w pole hasła no jest ich więcej niż 10 jak mam określić jaki przycisk odpowiada jakiej liczbie na pilocie tam wskakują tylko czarne kropki? Może mógłbym wtedy wpisać wszystkie możliwe kombinacje 4 cyfrowy kod to nie jest ich wiele tylko 9999 możliwości?
    pawel13579999
    Level 10  
    Kupiłem drugi i ten nie jest zablokowany.