Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Scania r 2006 Zawór ebs - zawór (moduł) ebs K000089 tkz. Europa

09 Maj 2020 10:51 237 5
  • Poziom 9  
    Witam. Scania ebs modulator hamowania naczepy ten co jest pod akumulatorami Bład BMS 24141 i 23332 śnieżynki . Ogólnie brak kominikacji po podpięciu pod kompa. Wtyk elektryczny 7 pinowy. Poszukuje schematu tej kostki. Mam wydruk z programu ale nie wiele mi to daję
    Zawór Knorr K000089
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Modulator sterujący hamulca przyczepy rozprowadza ciśnienie w obwodach zasilania i pracy przyczepy.

Moduł przyczepy jest sterowany elektronicznie i pneumatycznie. Część elektroniczna zawiera trzy elektrozawory i czujnik ciśnienia dla przewodu sterującego do przyczepy. Ciśnienie z zaworów elektromagnetycznych (wraz z ciśnieniem roboczym z obwodu przedniego i obwodu hamulca postojowego) przechodzi do zaworu przekaźnikowego modułu przyczepy, który jest odpowiedzialny za dystrybucję ciśnienia roboczego w przyczepie.

Zawór przekaźnikowy działa również jako zawór bezpieczeństwa, jeśli jedna z linii sprężonego powietrza przyczepy jest uszkodzona, co pozwala zawsze hamować przyczepę. Jeżeli przewód sterujący przyczepy zostanie rozłączony podczas hamowania, zawór przekaźnikowy uwalnia ciśnienie w przewodzie zasilającym.

Podłączenie gniazdka elektrycznego:

1. Zawór wlotowy C101-1-BMS29

2. Zawory elektromagnetyczne, napięcie zasilania C101-2-BMS31

3. Zawór bezpieczeństwa C101-3-BMS30

4. Czujnik ciśnienia, zasilanie napięciem C101-4-BMS32

5. Czujnik ciśnienia, uziemienie C101-5-BMS33

6. Czujnik ciśnienia, sygnał C101-17-BMS34

7. Zawór wydechowy C101-18-BMS35

Podłączenie portów pneumatycznych:

Port 1. Ciśnienie zasilania

Port 21. Ciśnienie zasilania przyczepy

Port 22. Ciśnienie robocze przyczepy

Port 3. Zrzut do atmosfery

Port 42. Przednie ciśnienie

Port 43. Ciśnienie robocze z obwodu hamulca postojowego
  • Poziom 9  
    ok Jakie napięcia na wtyczce powinieniem zbadać. Dodam że opis błedu wskazuje: - sprawdz czy styk D6 nie jest zwarty z zaciskami A11 i A12 lub masa obudowy
    - sprawdz rezystęcję między D6 i D4 powinno być 17 om
    Pytanie jak mam to zbadać

Dodano po 2 [minuty]:

Domyslam się że od strony komputera Pod bezpiecznikami
    Ale też nie wiem jakie prądy maja być na wtyczce od zaworu. Mam zwykły multimetr

Dodano po 2 [godziny] 31 [minuty]:

Dotarłem do czegoś takiego
  • Poziom 22  
    Kolego tu masz opis zaworu :

Scania r 2006 Zawór ebs - zawór (moduł) ebs K000089 tkz. Europa
  • Poziom 9  
    Kończe temat. Brak przejścia na BMS35 BU-1 między kostką C389 a złączem wpinanym w kabine C101. Znalazłem przerwanie i naprawione. Usterka "EBS check press pedal" znikła.