Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto nie wykrywa LPG mimo, że jest gaz w butli

09 Maj 2020 20:39 285 12
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z instalacją gazowa w samochodzie Opel Vectra b 99 2.0 16v. Problem polega na tym, że auto mimo zatankowanej do pełna butli gazu w momencie przełączenia się na gaz ( jest charakterystyczny dźwięk cyknięcia w butli) od razu sygnalizuje dźwiękiem o braku gazu. Czy ktoś wie co to może być? Dodam, że wymieniany był sterownik w ubiegłym roku. Sterownik BRC natomiast instalacja o ile się nie mylę Lecho sec Eco.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy dochodzi sygnał z plywaka do sterownika. Sprawdz na schemacie albo organoleptycznie po kolorach przewodów.
  • Poziom 2  
    vogelek1 napisał:
    Sprawdź czy dochodzi sygnał z plywaka do sterownika. Sprawdz na schemacie albo organoleptycznie po kolorach przewodów.

Niestety nie znam się na tym, jestem kompletnie zielona 😂 chyba, że wytlumaczysz dokładnie w jaki sposób mogę to sprawdzić. Ogólnie zadając to pytanie chciałam dowiedzieć się co może być przyczyną takiego zachowania / jakie są możliwe usterki żeby wiedzieć czego mogę się spodziewać zajeżdżając do gazownika.
  • Poziom 17  
    Napisałaś, że brak inforamcji na wyświetlaczu od lpg ale napisałaś, że informuje Cię o tym, że paliwa brak więc wygląda to na to, że wyświetlacz nie dostaje informacji z pływaka który pływa w butli lpg.

Więc trzeba sprawdzić połączenie przewodu który idzie od pływaka do wyświetlacza lpg. :-) Pytaj od tego jest forum.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    VOGELEK1, czytaj że zrozumieniem i nie wprowadzaj w błąd.
    Sterownik widzi zbyt niskie ciśnienie LPG przez co przełącza na PB.
    Do sprawdzenia czujnik ciśnienia LPG i jego połączenie elektryczne ze sterownikiem.
    Możliwe uszkodzenie czujnika ciśnienia.
    Jeżeli nie wiesz który to to zrób zdjęcie instalacji pod maską.
  • Poziom 26  
    Jeśli czujnik będzie ok sprawdziłbym jeszcze elektrozawory w butli i na reduktorze. Któryś może nie działać.
  • Poziom 41  
    U mnie w BRC P&D niedawno zaczęło fiksować, raz przełączało na gaz, za chwilę na PB. Na początek ruszyłem wtyczką przy sterowniku, pomogło. Odkręciłem sterownik, był jeden zimny lut. Po poprawieniu 2 dni było dobrze i zdechło na amen. W bagażniku przestało być słychać "cyknięcie" elektrozaworu. Miernik w rękę - nie ma masy. Żeby nie szukać i nie ciągnąć kabla przez całe auto poluzowałem śrubę od mocowania wielozaworu i dałem tam kabel, drugi koniec do elektrozaworu i działa jak ta lala.
  • Poziom 17  
    Nie było napisane, że autko motor nie uruchamia się na Lpg :-)

Auto nie wykrywa LPG mimo, że jest gaz w butli

Czujnik ciśnienia znaduje się w tym urządzeniu zwanym map sensorem. Map senor podłączony jest do układu przed listwą wtryskiwaczy. Podjedź do gazownika i powiedz mu by sprawdził tak jak kolega grala 1 napisał czujnik ciśnienia w tym urządzeniu bądź jego wiązkę elektryczną, no chyba, że sama potrafisz no to chyle czoło :-)
  • Poziom 41  
    Jeśli ma listwę BRC to pewnie w ogóle nie ma mapsensora tylko tylko czujnik w listwie.
  • Poziom 17  
    sebap napisał:
    Jeśli ma listwę BRC to pewnie w ogóle nie ma mapsensora tylko tylko czujnik w listwie.

Chylę czoło,

W takim bądź razie zrób kilka fotek twojej instalacji gazowej która zamontowana jest obok silnika.
  • Poziom 41  
    Kolego @vogelek1, mnie nie musisz edukować. Nie muszę robić fotek gratów pod maską bo mam BRC Sequent 32 P&D, w której mapsensor jest podłączany tylko do strojenia instalacji LPG.
    Pisząc, że nie ma mapsensora miałem na myśli, że nie ma typowego mapsensora takiego jak pokazałeś na zdjęciu, jest tylko czujnik ciśnienia w listwie, o ile to BRC.
  • Poziom 17  
    Kolega źle mnie odebrał

moje sugestie i informacje podane tutaj w tym temacie skierowane są tylko i wyłącznie to szukającej tu pomocy osoby :-)
  • Poziom 38  
    To instalacja jest brc czy lecho? Roznica jest mniej wiecej taka jak czarny i bialy. Zdjęcia spod maski. Zatkany filtr, zablokowany ez, zablokowany reduktor lub uszkodzony czujnik cisnienia gazu lub podcisnienia.