Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Millarco - Łupiarka do drewna 6ton Millarco hydraulika

09 Maj 2020 22:00 162 6
  • Poziom 9  
    Witam odziedziczyłem łupiarkę. Problem polega na tym ze po podłączeniu do prądu brak reakcji siłownika, silnik po kilku sekundach staje i zaczyna się obracać w 2 stronę. Rozebrałem pompę, wygląda na ok. (po wyciągnięciu przewodu hydraulicznego i włączeniu silnika zaczął tryskać olej) siłownik jest 2 stronny, udało mi się go wysunąć lecz nie chce się schować i silnik ponownie chodzi dobrze i w momencie zaczyna się obracać w 2 stronę ( jakby nie mógłby przepchać oleju dalej). Co może powodować takie działanie i jak temu zaradzić? Rozdzielacz hydrauliczny ma taki ?zaworek? po wykręceniu jego zaczęło jak by się odpowietrzać.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Wszystkie znane mi fabryczne łuparki mają tzw. dwuręczny system obsługi. Jedna ręka na dźwigni kierunku ruchu tłoka (przód/tył) druga na przycisku uruchamiania. Znalazłeś takie coś?
  • Poziom 24  
    Witam.
    Jeśli silnik napędzający pompę jest trójfazowy to upewnij się czy obroty są w odpowiednią stronę.
    kiler1500 napisał:
    silnik po kilku sekundach staje i zaczyna sie obracać w 2 stronę

Jeśli połączenie jest poprawne i nie ma żadnych przełączników do zmiany obrotów po drodze to takie zjawisko nie ma prawa występować.
  • Poziom 9  
    eksploatacja napisał:
    Wszystkie znane mi fabryczne luparki mają tzw.dwureczny system obsługi.Jedna reka na dzwigni kierunku ruchu tloka(przod/tyl) druga na przycisku uruchamiania.Znalazleś takie coś?
    To jest troszkę inna, wersja stojąca gdzie sie włącza silnik osobno i 2 rękami włączasz rozdzielacz hydrauliczny który steruje tłokiem.

Dodano po 7 [minuty]:

Łupiarka jest na 230v obroty wyglada na to ze sie zmieniają gdy waż powrotu „napina sie „ jak by jakiś powrót był zablokowany.
  • Poziom 24  
    Silnik musi się kręcić tylko w jedną stronę. Do zmiany kierunków siłownika służy rozdzielacz.
    kiler1500 napisał:
    waż powrotu „napina sie

Sprawdź filtr hydrauliczny.
  • Poziom 9  
    To jest tak, jeśli nacisnę raczki w dół siłownik powinien się chować, jeśli puszczę raczki to siłownik wysuwa się do góry. Tylko że on się wysunął i nie chce się schować. A pod oporem że jest wysunięty na maksa i nie może iść dalej silnik zmienia obroty.
    Gdzie jest ten filtr hydrauliczny?

Millarco - Łupiarka do drewna 6ton Millarco hydraulika Millarco - Łupiarka do drewna 6ton Millarco hydraulika Millarco - Łupiarka do drewna 6ton Millarco hydraulika Millarco - Łupiarka do drewna 6ton Millarco hydraulika
  • Poziom 24  
    Jak jest to w zbiorniku.
    Masz tam wystarczająco oleju?
    Z tego co widać na zdjęciach to siłownik ma się sam schować jak tylko puścisz rączki.
    Pewny jesteś co do pompy? Nie było w niej pełno gumowych śmieci? Wszystkie uszczelnienia były "wpasowane" bez szczelin?