Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Philips EP 1200- awaria spieniacza?

lech1212 09 May 2020 20:48 6918 2
    lech1212
    Level 6  
    Odgrzeję temat.
    Mam praktycznie dokładnie identyczny problem z bliźniaczym modelem 1200. Ekspres ma 2,5 miesiąca i przestał praktycznie spieniać mleko. Ekspres robił jakieś 10 kaw tygodniowo. Przeprowadziłem 2x proces odkamieniania bez żadnego rezultatu. Spieniacz czysczony po każdym użyciu. @markap75 Czy poradziłeś sobie z tym problemem u siebie czy pozostaje oddać urządzenie na gwarancje?
    markap75
    Level 2  
    Odsylalem 2x do serwisu. Okazało sie, że nawet oni mimo czyszczenia, tego nie zrobili. W tym metalowym elemencie, który jest zdejmowany (ta część spieniacza, taka rurka) - jest taka mała dziurka, bardzo mała, mieści się tam końcówka igły. Mój po prostu był tu zapchany/zalepiony czy coś i nie pobierał powietrza do spieniania. Wystarczy to poprzepychać. Robię tak co jakis czas i dziala[/u]
    lech1212
    Level 6  
    @markap75 rzeczywiście problem powodowała zatkana dziurka :) Pół dnia spędziłem na czyszczeniu i odkamienianiu ekspresu a problem jest tak błahy, że eliminuje się go w pięć sekund bez żadnego rozbierania ekspresu. Szkoda, że w instrukcji nie napisali żeby okresowo czyścić tą dziurkę.