Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia XZ2 Compact Dual H8324 - nie działa mikrofon podczas rozmów

10 Maj 2020 07:12 90 1
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadam telefon Sony Xperia XZ2 Compact Dual H8324 z Android 10 na pokładzie (najnowsze łatki z 1 kwietnia zainstalowane).

Mój problem polega na tym, iż rozmówcy podczas rozmów przestali mnie słyszeć. Sytuacja jest o tyle dziwna, że gdy przełączę telefon w tryb głośnomówiący już mnie słychać. Rozmowy przez samochodowy zestaw głośnomówiący jak i przez słuchawki bluetooth są możliwe, w sensie rozmówcy mnie słyszą.

Oczywiście z rzeczy podstawowych jakie zrobiłem i nie przyniosły one rezultatu to przedmuchanie mikrofony. Telefony sony mają aplikacje testy dla poszczególnych podzespołów, i w przypadku mikrofonu test wypada negatywnie (mikrofon nie słyszy zmiennych częstotliwości generowanych przez głośnik telefonu).

P.S.
    Telefon zaliczył ostatnio kąpiel w wannie (jakieś 3-4 sekundy pełnego zanurzenia) jednak sony raczej słynie ze swojej szczelności IP65 , IP68. Poprzednia xz1 compact była przeze mnie w ten sposób myta i nigdy nic jej nie było.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.