Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Która spawarka inwerterowa i wymagane zabezpieczenie .

10 Maj 2020 11:24 231 7
  • Poziom 16  
    Zdecydowałem się wymienić starą spawarkę transformatorową na inwerter . Wybór między Magnum Snake 200S - takę mam w pracy , super . Bez problemu radzi sobie z elektrodą 4 . Nie zdarzyło mi się aby się wyłączyła . Wg producenta wymaga zabezpieczenia 20 . Druga spawarka to Bester 210-nd , wymagane zabezpieczenie 16 . Snake ma lepszy cykl pracy . Zabezpieczenie przedlicznikowe mam 40 A , w piwnicy rozdzielnica, mam siłę , mogę wstawić dowolne mniejsze zabezpieczenie . Chciałbym jednak bezproblemowo używać jej w innych miejscach gdzie bezpiecznik będzie pewnie tylko 16, nie będzie go wyrzucać ? Poradzicie coś ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 43  
    Sporo zależy od Twojej instalacji i tego, czy przy okazji inne urządzenia na danym obwodzie pracują. Ewentualnie z owej piwnicy wyprowadź solidną linię do jeszcze jakiegoś miejsca, gdzie często byś używał owej spawarki.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 25  
    Mam gniazdko (odczepione z "siły" i zabezpieczone B10 i delikatne cykanie elektrodą 2,5mm to jest ok. Gdy coś ostrzej czy grubsza elektroda to wyzwala, wtedy musi mi się chcieć rozciągnąć przedłużkę do gniazda na 400V, poza garażem gniazdka na C16 elektroda 2,5 i nie ma problemu ale to spawanie krótkie jakiś zawias itp. Nie wiem jak przy dłuższym spawaniu. Spawarka Snake MMA + TIG max 180A
  • Poziom 23  
    Jak masz dostęp do tego Magnum, to najlepiej podłączyć pod instalację zabezpieczoną 16A, potestować i będziesz miał odpowiedź. Myślę, że spawając prądem 120-130A bezpiecznik 16A nie powinien nigdy zadziałać.
  • Poziom 16  
    W pracy spawałem Magnum 200s . Przy amperażu 100 A po paru minutach wyzwala bezpiecznik 16A .
  • Poziom 24  
    Może bezpiecznik uszkodzony. Chyba że Pan spawał jedna elektroda za drugą praktycznie bez przerwy to wtedy mógł się wyłączyć.
  • Poziom 16  
    Raczej nie . Kątówka DeWalta 230mm działa bez problemu . Podejrzewam że przy takim amperarzu przegrzewa się .

Kupiłem Magnum Snake 200s . Na początek do wymiany uchwyt elektrodowy - wykonany z blaszki stalowej , nie trzyma elektrody , przewody spawalnicze aluminiowe . Temat do zamknięcia
  • Poziom 16  
    Kupiłem Magnum snake 200 s.