Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VERIS DECT - sluchawka sie loguje/nie mozna sie połączyć

03 Paź 2005 13:24 2357 7
  • Poziom 11  
    Witam

Bardzo proszę o pomoc w usunięciu usterki w telefonie VERIS DECT.

a)Słuchawka się loguje (choc długo to trwa:od 10-90 sek ). Pojawia się symbol -1- (gotowość ,zalogowanie na kanale 1) i jest ok.

b)Dzwoniąc z zewnątrz aparat dzwoni i identyfikuje poprawnie rozmówcę ale po naciśnięciu zielonej nie odbiera się przychodzącej rozmowy. Dodam,ze klawisz działa. Tzn. pojawia się numer rozm przychodzącej a po naciśnięciu ziel. słuchawki znak -1- a telefon dalej dzwoni:(

c) Podczas logowania (po wyjęciu-włożeniu akumulatorków) LCD regularnie przygasa. Przy czym symbol baterii wskazuje pełne naładowanie czały czas.To samo dzieje sie po wciśnięciu zielonej słuchawki w celu wybrania numeru czy odebrania rozmowy. -znika -1- ,wyświetla się zaś czarna słuchawka na 2 sek i wraca do trybu gotowości -1-.

d) Po wyjęciu akumulatorków i położeniu na bazie słuchawka się o niebo szybciej loguje i po wciśnięciu zielonej słuchawki słychac ciagły sygnał linii :) czasem taka czynność jednak kończy się wygaszeniem LCD i powtórnym logowaniem.

Wygląda ,że to problem słuchawki.

Dodam ,ze próbowałem na innch accu. Przejrzałem lupa na wypadek ew. skutków zawilgocenia (nie wykluczam) .

Słuchawka oparta jest na chipsecie Philipsa :
    WCZ-AA3590 ->A3544
    Procek- SunC NGPP72

Spróbuję posprawdzać kondziołki. Posprawdzam jeszcze raz ścieżki i zasilanie.

Kobitka nie może sobie porozmawiać bez uwięzi więc mnie morduje.

Sam aparat nie wzbudza szacunku ze względu na wykonanie i pewnie
    jeśli się nie da go naprawić samemu to trzeba będzie go pogrzebać:(

Dziękuję za każdą sugestię
    A może ktoś ma schemat ustrojstwa
  • Poziom 26  
    Wymień diodę (impulsowa "szotka") i tranzystor w okolicy cewki przetwornicy. Jeśli to nie pomoże to wypadałoby wymienić oprogramowanie w bazie i słuchawce.
  • Poziom 11  
    Na wstępie dziękuję za pomoc

Rzeczywiście tranzystor przetwornicy wygląda na walnięty. Nie wiem co to za tranzystor smd.Jesli bipolarny to NPN. Nie wiem czy tam nie siedzi przypadkiem unipolarny?? Oznaczenie to J3 .Niestety nie znalazłem u siebie w katalogu wśród oznaczeń skrótowych. Co to może być??? Ew. jakiś zamiennik

Proszę więc o podpowiedź co to za tranzystor smd J3 i ew. propozycję zamiennika.

Dziękuję i PZDR
    Leszek
  • Poziom 11  
    Zdecydowanie jest to tranzystor smd w układzie przetwornicy DC-DC. Nie wiem tylko na co go podmienić. Nie wiem tylko czy jest to tranzystor polowy czy NPN.Niewiadomą jest też typ/zamiennik.
  • Poziom 33  
    Austin napisał:

Proszę więc o podpowiedź co to za tranzystor smd J3 i ew. propozycję zamiennika.

Dziękuję i PZDR
    Leszek

ZC831 to dioda
  • Poziom 26  
    Witam
    Ten tranzystor to BSH103 Phi M SOT23 N - CH 30V 0.8A mosfet, jego oznaczenie to pJ3.
    W celu upewnienia się na sto procent, że to jest przyczyną wadliwego działania słuchawki proponuję wylutować ten tranzystor i diodę w jego najbliższej okolicy (połączona z okrągłym dławikiem). W miejsce katody tej diody podłącz napięcie +3,2...+3,3V. Powinny wystarczyć 2 świeże paluszki AA. Jeśli po tym słuchawka będzie działać poprawnie oznacza to uszkodzenie tranzystora lub/i diody, nie jest to pewność do końca ponieważ przetwornica jest sterowana z procesora słuchawki.
    Powodzenia
  • Poziom 11  
    Witam.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Szczególnie zaś Robewit`owi:) Rzeczywiście symbol J3 to warikap. Widac przeoczyłem literę przed. Teraz zgadza się:D. Ten tranzystor był walnięty.D.Schotky`ego wygląda na sprawną. Rzeczywiście przetwornica jest sterowana z procesora. Jutro zrobię wg. instrukcji:) I pewnie dalej poszukiwania tranzystora..

Tymczasem. Wielkie dzięki:)))