Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Siemens WM16S743PL - jak otworzyć drzwi, awaryjnie się nie da

delek 10 May 2020 17:33 2682 2
 • #1
  delek
  Level 11  
  Dzień dobry.

  Jest niedziela. Proszę o szybką poradę. Wolałbym nie kisić prania do jutra. :-)

  Problem jak w tytule. Uruchomiłem ponownie odwirowanie, blokada zaskoczyła na początku i na końcu puściła, a przynajmniej było ją słychać jak zwykle. Rozumiem, że to nie ona jest powodem i dlatego awaryjne otwieranie się nie udaje.
  Na uchwycie do otwierania jest teraz luz, którego wcześniej nie było. Chyba jakiś element z tworzywa sztucznego dokonał żywota.

  Jak otworzyć ten model w najmniej niszczący sposób? Odchylać uchwyt i grzebać w szczelinie? ;-) Bez skaleczeń się chyba nie obejdzie. :-)
  Czy może da się do tego dobrać od tyłu? ;-) Kurcze, wychodzą mi same śmieszne teksty, tym bardziej, że mam tu zimne Weizen. :-)

  No to... czekam. Mam nadzieję, że dziś nie macie nic lepszego do roboty niż przeglądać forum. ;-)

  Uszanowania
  D
 • #2
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Pamiętasz w którą stronę był skierowany tzw. haczyk rygla blokady? Jeżeli tak to spróbuj z tej strony przeciągnąć cieniutki drucik między drzwiczki a korpus pralki i delikatnie próbować odblokować. Można też sprawdzić po odkręceniu blatu czy będzie dostęp malutką rączka do zamka blokady ( o ile nie jest ona zabezpieczona dodatkowym plastykiem). W ostateczności zostanie najbardziej inwazyjne działanie ( usunięcie klapki otwierania ). Ale to ostatecznie. Spokojnie najpierw spróbuj delikatnie naciskając drzwiczki do wnętrza pralki jedna ręką drugą stukać w to miejsce a druga osoba w tym czasie niech próbuje używać dźwigni awaryjnego otwierania.
  Dobra jest struna gitarowa E1 ale metalowa nie żyłkowa.
 • #3
  delek
  Level 11  
  Udało się. Jednak od przodu. :-)

  Odchyliłem uchwyt, śrubokrętem ubranym w miejscu kontaktu z obudową w miękką rurkę z tworzywa podważyłem sprężynę dociskającą zaczep zamka w kierunku wyjmowania prania. Następnie drugim, długim, a bardzo wąskim przesunąłem zapadkę zamka w kierunku od środka na zewnątrz. W efekcie drzwi otworzyły się.

  Po rozkręceniu drzwi i wyjęciu uchwytu okazało się, że odłamał się w nim fragment przesuwający zapadkę. Najwyraźniej dało o sobie znać zmęczenie materiału. Zdecydowanie można to było zaprojektować bardziej masywne, ale cóż, jest jak jest. :-|

  Pranie uwolnione, teraz trzeba znaleźć nowy uchwyt. :-)

  Dodano po 3 [godziny] 30 [minuty]:

  Zamykam temat.