Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Orange ustawienie anteny - Brak sygnału tv

bogmaj22 10 May 2020 17:33 828 4
 • #1
  bogmaj22
  Level 8  
  Witam. Mam problem ze znalezieniem sygnału tv satelitarnej. Do czasu kiedy na domie został odnowiony tynk było dobrze. Uchwyt był zamontowany bezpośrednio do muru jednak był problem, ponieważ talerz dotykał ściany domu i przy podmuchach wiatru uszkadzał tynk. Został więc przeniesiony i zamocowany do krokwi. Od tego czasu nie mogę ustawić anteny i sygnał jest zerowy. Nie podoba mi się jednak uchwyt, ponieważ jest on mocowany do podłoża płaskownikiem na cztery śruby i trochę się buja. Ustawiam wszystkie parametry i nic. Obracam antenę w lewo i w prawo i nic. Miernik niby pokazuje, że sygnał jest, ale pokazuje, że jego wartość maksymalną co wydaje mi się niemożliwe. Na telewizorze zero sygnału. Czy powodem byłby uchwyt, bo według mnie jest to jednak uchwyt stosowany do lżejszych anten. Ta antena ma średnicę 90 cm. Ale pominąwszy ten fakt wydaje mi się, że jednak coś powinno się zjawić w postaci sygnału. Ręce już mi opadły i jestem zrezygnowany. Jeśli ktoś ma jakąś mądrą poradę to bardzo proszę. Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  bogmaj22
  Level 8  
  Find sat. Parametry wszystkie dla Łodzi i nic nie pojawia się. Nawet nie drgnie.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Nie rozumiem o co chodzi z tymi parametrami przy czym.
 • Helpful post
  #4
  _cheetah_
  Network and Internet specialist
  bogmaj22 wrote:
  Nie podoba mi się jednak uchwyt, ponieważ jest on mocowany do podłoża płaskownikiem na cztery śruby i trochę się buja. (...) Czy powodem byłby uchwyt, bo według mnie jest to jednak uchwyt stosowany do lżejszych anten.

  Daj zdjęcie tego mocowania. Uchwyt i antena nie mają prawa drgnąć przy antenie satelitarnej. Ale teraz to nie te problem.

  bogmaj22 wrote:
  Ale pominąwszy ten fakt wydaje mi się, że jednak coś powinno się zjawić w postaci sygnału.

  To satelita, tu "trafienie" w satelitę to centymetrowe ruchy są - i to zarówno w pionie (elewacja), jak i w poziomie (azymut).

  SatFinderem to można co najwyżej wstrzelić się w JAKIEGOŚ satelitę, dalej trzeba na TV sprawdzić, czy to prawidłowy satelita, a jak prawidłowy to wtedy dostroić precyzyjnie antenę patrzeć na wskazania poziomu i jakości sygnału.

  Poszukaj tu tematów z ustawianiem anteny SAT - było już trochę opisujących, jak to zrobić sposobem "domowym".

  Najprościej i skutecznie, biorąc pod uwagę również uchwyt - wezwać instalatora
 • #5
  bogmaj22
  Level 8  
  Tak jak napisałem wcześniej. Uchwyt jest ten sam tylko przeniesiony w inne miejsce oddalone od poprzedniego jakieś 30 centymetrów. Różnica jest tylko taka, że wcześniej był przymocowany bezpośrednio do muru i potem jeszcze przykryty styropianem grubym a teraz jest do beli stropowej i rzeczywiście trochę się buja na boki. Wcześniej też się bujał , ale powiedziałbym mniej. Poczytałem wcześniej na temat ustawiania anteny i trochę nie mogę uwierzyć, że obracając anteną w prawo i w lewo nic nie można złapać. Widzę, że te mierniki find sat to nie jest nic doskonałego. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Walczę dalej.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Nie rozwiązałem jeszcze tematu, ale nie ma co już się produkować. Dziękuję.