Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzona i solidna suwmiarka

10 Maj 2020 22:34 396 14
  • Poziom 12  
    Witam.
    Czy ktoś może polecić jakiś sklep/aukcję internetową gdzie kupię solidną suwiarkę (najlepiej elektroniczną)?
    Przerobiłem już dwie suwmiarki z allegro i każda miała luzu. O dokładności pomiaru nawet nie ma co mówić.
    Ktoś coś poleci w rozsądnej cenie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Cena zaczyna się od 170zł + certyfikat wzorcowania.
    A Twoja rozsądna cena to ile ?
  • Poziom 12  
    Chciałem przeznaczyć około 100zł. Znajdzie się coś w tej cenie ?
  • Poziom 22  
    Mam wątpliwości, te same co były w biedronce w wyprzedaży po 20zł są na allegro po 40-60zł. I dokładnie te same są po 80-90zł z logiem jakieś marki np: yato etc. Zmienia się kolorystyka obudowy, drobne szczegóły.
    A dokładność pomiaru i powtarzalność na poziomie linijki szkolnej.
  • Poziom 12  
    Mam podobne odczucią co @Zwierzak_PAH, kupiłem dwie na allegro i dwie musiałem odesłać z powodu słabej jakości.
    Korzystam też ze starej "rosyjskiej" suwmiarki i nawet nie ma co porównywać między tymi z allegro.
  • Poziom 38  
    lexom napisał:

Zobacz na Yato YT-7201, albo fimy Limit 190140103.
  • Poziom 37  
    Zwierzak_PAH napisał:
    Poproszę o namiar :-)
  • Poziom 33  
    lexom napisał:
    Za niewiele większą cenę, masz tutaj coś na co już można zwrócić uwagę. Link
  • Poziom 22  
    freebsd napisał:
    Zwierzak_PAH napisał:
    Poproszę o namiar :-)

Powinno być:
    suwmiarka 170zł + cena wzorcowania. :)
  • Poziom 43  
    Zazwyczaj suwmiarka ma rozdzielczość 0,1mm wykonanie pomiaru z taką dokładnością to naprawdę nie jest problem, a wykonanie przyrządu pomiarowego to nie kosmiczna technologia.
    Najczęściej używam suwmiarki analogowej, którą kupiłem na bazarze używaną za trzy dychy, sprawdzałem na płytce wzorcowej i jest ok, pochodzi z dawnych czasów kiedy nie było tyle badziewia na rynku które tylko z wyglądu przypomina to czym ma być.
    Używając w pracy suwmiarek elektronicznych, polubiłem analogowe - nigdy nie trzeba w nich wymieniać baterii - zawsze działa, choć w elektronicznych możliwość zerowania na dowolnym wymiarze bywa bardzo użyteczna.

Co do luzów, suwmiarka ma po jednej stronie sprężynę która kasuje luzy, jak mocno dociśniesz to może się wydawać że jest luz.
  • Poziom 25  
    Ja używa dwóch z Lidla i jestem zadowolony. Co ciekawe, pierwsza którą kupiłęm, ma lepsze pudełko i jest lepiej wykonana. Druga już tańsze pudełko ale suwmiarka nadal ok. Używam amatorsko, ale jest powtarzalność wyników.
  • Poziom 21  
    lexom napisał:
    Witam.
    Czy ktoś może polecić jakiś sklep/aukcję internetową gdzie kupię solidną suwiarkę (najlepiej elektroniczną)?
    Przerobiłem już dwie suwmiarki z allegro i każda miała luzu. O dokładności pomiaru nawet nie ma co mówić.
    Ktoś coś poleci w rozsądnej cenie?

Ze 30 lat temu w malym sklepiku w miałym miasteczku kupilem takie cudo. Działa do dzisiaj. :D
  • Poziom 43  
    Dodam jeszcze że to co pisałem powyżej, dotyczy głównie suwmiarki analogowej, o ile suwmiarka analogowa jest prostym przyrządem, jest trwała i trudna do zepsucia, jakość wykonania można łatwo ocenić na oko, a uszkodzenia też. To już z elektronicznym czujnikiem nie jest tak prosto, w taniej suwmiarce cyfrowej masz wykonany na laminacie czujnik induktosynowy, lub pojemnościowy, o ile sam czujnik był by ok, to wykonanie go z materiału który nie zapewnia stabilności wymiarów jest kiepskim pomysłem. Wydaje ci się kupujesz suwmiarkę, a za "wzorzec" robi w niej plastikowa linijka z paskami miedzi.
  • Poziom 22  
    Skoro inne przedstawiają to może ja a pewno to pomoże w wyborze:
    Suwmiarka aktualnie mam:
    Mechaniczna za 40zł - pomiary powtarzalne, jakość bez uwag.

Suwmiarka elektroniczna 19zł (bez promocji około 40zł) z Biedronki.
    Można napisać ooo bosze to jest drama, powtarzalność 2x na 10 pomiarów.
    Ale to kara za skąpstwo.

Wczoraj tą z Biedy próbowałem rozróżnić nit zrywalny 3,2mm od 3 mm. To było wyzwanie !
    Dodatkowo tak kretyńsko zrobiona, że jeśli padnie bateria to niema mechanicznego odnośnika do skali (ta skala to dla ozdoby) i trzeba wyczuć gdzie wzorując się na czymś co ma sprawdzony wymiar.