Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restartowanie komputera z systemem Windows 2000, nie działa przeglądarka Firefox

11 Maj 2020 08:55 162 9
  • Poziom 4  
    Witam, ostatnio zainstalowałem na jednym z moich komputerów Windows 2000. Problem polega na tym, że po zainstalowaniu i uruchomieniu Firefoxa 12.0 komputer pokazuje go na półtora sekundy, gaśnie i włącza się ponownie. Zaznaczę, że wszystkie kondensatory są dobre, żaden nie jest napuchnięty, nie odpadł itp.
    Specyfikacja:
    Płyta główna Fujitsu D2812-A2
    RAM 4GB
    Procesor Intel Core 2 Quad Q9500
    HDD 250GB
    Grafika zintegrowana (Intel Q43 Express Chipset)

Komputer oficjalnie nie ma sterowników pod Windows 2000, ale instalując ten system, nie miałem innego pod ręką, a potrzebowałem drugiego komputera. Zainstalowałem w 100% działające sterowniki pod XP i nawet przy instalacji nie było problemu, wszystko się zainstalowało jak na XP. Przy Operze 11.64 komputer zachowuje się tak samo, a przy Internecie Explorer 5 sterownika internetu w ogóle nie opłacałoby się instalować, bo można wejść najwyżej w Google. Da się to może jakoś naprawić?

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem - Win2k SP4.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    AntosiekYT napisał:
    Problem polega na tym, że po zainstalowaniu i uruchomieniu Firefoxa 12.0 komputer pokazuje go na półtora sekundy, gaśnie i włącza się ponownie.

W ogóle się sam restartuje NON-STOP, czy tylko podczas próby uruchomienia Mozilla Firefox? Po za tym, Windows 2000 to system NIE POSIADAJĄCY wsparcia od ponad 10 lat......co to za dziwny pomysł?
  • Poziom 4  
    Wiem, nie ma wsparcia ok. 14 lat. Restartuje się tylko przy uruchomieniu Firefoxa. Inaczej działa bez problemu, nawet daje radę uruchomić gry, które wymagają min. Windowsa XP.

Dodano po 4 [minuty]:

A sprawa druga - fakt, że od Microsoft Windows 2000 nie ma wsparcia, ale ja i tak ze wsparcia nie korzystałem i miałem zawsze ten Windows, który instalowałem z pendriva czy z płyty.
  • Poziom 22  
    No to ustawić Windows Update w opcji "Automatycznie aktualizuj" i czekać.......aż pobierze odpowiednią ilość....śmieci. Bo tylko to może być przyczyną, jeśli przeglądarka "wywala system". Z tego co pamiętam, musi być Firefox z ostatniego okresu/miesiąca wsparcia Windows 2000 - potem system korzystał z wersji Mozilla Firefox Release.Można odinstalować Mozilla Firefox i próbować zainstalować raz jeszcze......tyle że trzeba mieć pliki do pobrania w zapasie albo skorzystać z innej przeglądarki, działającej.
  • Poziom 4  
    Reinstalowałem go, na gorszym komputerze na wirtualnej maszynie z 128MB ramu śmigało bezproblemowo.

Dodano po 2 [minuty]:

Jak otworzyć witrynę Windows Update w IE5? Chyba się nie da.
  • Poziom 22  
    Może być gorszy komputer ale z aktualnymi WTYCZKAMI oraz POPRAWKAMI i przeglądarka będzie działała. Tutaj jak autor postu napisał zresztą:
    AntosiekYT napisał:
    Komputer oficjalnie nie ma sterowników pod Windows 2000

Więc nie dziwne, że system się domaga........:-P
  • Poziom 4  
    Zasilacz markowy, Newton Power 300W oznaczony Fujitsu NPS-300DB A

Dodano po 1 [minuty]:

Kiedyś była tam dziesiątka, bez sterowników, bo ten komputer ma sterowniki najwyżej do siódemki i wtedy działało, na siódemce przed aktualizacją działało, teraz zainstalowałem 2000 po zepsuciu się dziesiątki i nie działa. Jak kupiłem ten PC miał XP i też działało.
  • Poziom 4  
    AntosiekYT napisał:

Dodano po 1 [minuty]:

Kiedyś była tam dziesiątka, bez sterowników, bo ten komputer ma sterowniki najwyżej do siódemki i wtedy działało, na siódemce przed aktualizacją działało, teraz zainstalowałem 2000 po zepsuciu się dziesiątki i nie działa. Jak kupiłem ten PC miał XP i też działało.

Newton to zasilacz z czarnej listy
  • Moderator - Komputery Serwis
    AntosiekYT napisał:

Jak wspomniał powyżej kolega @safbot1st, pomierz miernikiem jego napięcia w pierwszej kolejności czy mieszczą się w normach.

Sprawdź jak będzie wyglądała sytuacja na Firefox portable => https://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable
    lub na bootowalnym Linux'ie LiveCD => https://www.linuxmint.com/download.php