Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tchibo Cafisimo Classic 280997 - Niepoprawnie działa sterowanie - klawisze

Wyrobnik 11 Maj 2020 12:09 93 0
 • #1
  Wyrobnik
  Poziom 9  
  Ekspress Tchibo Cafissimo Classic 280997 zaprzestał działania.
  Pierwszym objawem było niestandardowe zachowanie klawisza ON/OFF. Po włączeniu wtyczki do prądu od razu wchodził w tryb nagrzewania - nie czekając na przyciśnięcie włącznika. Poza tym wszystko działało.

  Teraz kolejny objaw problemu jest taki, że nagrzewa się, zapalają się jak zawsze wszystkie lampki, jednak nie reaguje na przyciśnięcie żadnego klawisza. Ani na wyłącznik, ani na wybór rodzaju, ani na nagrzewanie pary do spieniacza.

  Odkryłem, że podczas włączania do prądu, jak trzymam tylko przycisk do nagrzewania spieniacza, to wchodzi w tryb odkamieniania i bez problemu przeprowadza odkamienianie(wygląda jakby ekspress traktował, że ma cały czas wciśnięty przycisk ON/OFF - wykluczyłem zwarcie switcha). Dochodzi do etapu płukania po odkamienieniu i czeka na zalanie wody i wciśnięcie klawisza do kontynuacji. Na tym niestety się kończy - nie działa żaden klawisz.

  Reasumując zdaje się, że podczas włączania do prądu klawiatura jakoś działa, jednak później już na nic nie reaguje. Skoro odkamienia, to raczej wszystko poza czytaniem klawiatury jest OK.

  Jakieś sugestie ?


  Mario