Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mam 100 % użycia procesora (CPU) przy stanie spoczynku

K4pp4 11 May 2020 13:43 732 7
    K4pp4
    Level 2  
    Mam 100 % użycia procesora (CPU) przy stanie spoczynku

Tak jak w temacie. Było spoko wszystko ok a tu nagle jakies dziwne lagi. Odpaliłem menedżera zadań i pokazało się to co na zdjeciu. Format komputera nic nie dał. Robiłem update windowsa biosa i karty graficznej i nic . Dalej to samo. Specyfikacje na drugim zdjęciu. Mam 100 % użycia procesora (CPU) przy stanie spoczynku

Licze na szybkie odpowiedzi :))
    ak6
    Level 31  
    Jaką masz wersję systemu? Wciśnij menu strat --> wpisz z klawiatury: winver daj enter i podaj nr kompilacji.
    Aktualizacje wszystkie dociągnięte?
    K4pp4
    Level 2  
    ak6 wrote:
    Jaką masz wersję systemu? Wciśnij menu strat --> wpisz z klawiatury: winver daj enter i podaj nr kompilacji.
    Aktualizacje wszystkie dociągnięte?

18363.815
    Wszystko zaktualizowane
    jrk13
    Level 15  
    Sprawdź chłodzenie procesora. Uszkodzony/zatrzymany wiatrak wentylator, może pasta do wymiany. Rozgrzany procek procesor bardzo zwalnia a wtedy nawet proces 'idle' spowoduje tak wielkie obciążenie.
    ak6
    Level 31  
    jrk13 wrote:
    Sprawdź chłodzenie procesora.

Co ma chłodzenie do procesów pokazanych przez kolegę @K4pp4?
    Nie w tym problem tym razem.

Co się dzieje po kilku minutach działania systemu?
    K4pp4
    Level 2  
    Obniza sie czasami do 50 % potem znowu 70% 100% 98% i tak ciągle
    Dodam że po odpaleniu gry (SCP - Secret Labolatory) jest bluescreen of death
    unexpected kernel mode trap
    ale nie wiem czy to ma cos wspolnego
    aachi
    Level 24  
    jrk13 dobrze sugeruje by sprawdzić sprawność chłodzenia. Moja pierwsza myśl jest taka sama. Procesor throtluje i zwalnia kilkukrotnie i zamiast zajętości 20% jest 100%. Jakie temperatury i jakie jest prawdziwe taktowanie procesora w danym momencie? Można do sprawdzenia tego użyć HWiNFO, lub innego programu.